07.07.2012. 23:52
Pirms deviņām dienām Lietuvas pilsētā Kauņā sākās pasaules U17 čempionāts, bet šovakar noskaidrojās divas labākās turnīra komandas, kas svētdien cīnīsies par pasaules čempiontitulu - tās būs ASV un Austrālijas komandas, kas pusfinālos pieveica attiecīgi Spāniju un Horvātiju.

U17 čempionātu FIBA rīko otro reizi, turnīrā piedalās 12 labākās komandas no visiem kontinentiem. Čempionāta pirmajā kārtā komandas tika sadalītas divās grupās un izspēlēja grupu turnīru, bet pēc tā uz ceturtdaļfināliem tika labākās četras no katras grupas. Spānija ceļā uz pusfinālu pieveica Ķīnu (64:57), bet amerikāņiem izdevās viegli tikt galā ar saviem ziemeļu kaimiņiem Kanādu (113:59). Austrālija ceturtdaļfinālā pieveica Argentīnu (78:59), bet Horvātija uzveica čehus (94:71).

Pirmajā pusfinālā amerikāņi pēc zaudētas pirmās ceturtdaļas (14:19) aizvadīja lielisku spēles turpinājumu un beigās sagrāva spāņu vienaudžus ar 95:66. Spānijas komandā neviens no spēlētājiem neguva vairāk par astoņiem punktiem. Savukārt otrā pusfinālā Austrālija nospēlēja labāk pēc lielā pārtraukuma, ieliekot pamatus uzvarai pār Eiropas čempioni Horvātiju - 83:71.

Rīt "Žalgira" arēnā notiks cīņas par vietām, un fināls paredzēts pulksten 20:30.

Izmantotie resursi:kaunas2012.fiba.com

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933