21.06.2016. 10:07
Pēc vakardien pasaules čempionāta regbijā U-20 vecuma grupā izspēlētajiem pusfinālu mačiem kļuva zināms, ka šogad par zeltu turnīrā cīnīsies mājnieki angļi un viņu kaimiņi īri.

Vakardien pasaules čempionātā regbijā U-20 vecuma grupā tika izspēlētas pusfinālu cīņas, lai noskaidrotu gan tās divas izlases, kas cīnīsies par uzvaru turnīrā, gan arī "mazajos finālos", t.i., spēlēs par pārējo vietu sadalījumu.

Cīņā par devīto vietu pirmo pusfinālu izspēlēja Gruzija un Itālija. Šajā cīņā rezultāts gāja punkts punktā, taču gruzīni pamanījās izvirzīties astoņu punktu vadībā un noturēt to līdz pat pamatlaika beigām. Pēc tā gan itāļi septiņus punktus atspēlēja, taču neko vairāk kā samazināt rezultāta starpību līdz minimumam viņiem neizdevās, tāpēc Gruzijai, kuri pasaules čempionāta elites divīzijā ir debitanti, izdevās izcīnīt ļoti svarīgu uzvaru ar 18:17, kas viņiem ļauj saglabāt vietu elitē.Otrajā pusfināla cīņā tādas drāmas vis nebija un Francijas izlase ar 41:27 pārspēja Japānu. Zaudētāju rindās divi piezemējumi par nākotnes regbija superzvaigzni dēvētā Atātas Moeakiolas kontā.

Cīņā par piekto vietu pārsteigumi izpalika, jo Jaunzēlande un Austrālija pārliecinoši izrēķinājās ar, attiecīgi, Velsu (71:12) un Skotiju (35:19).

Arī pusfināla spēlēs intriga izpalika, jo vispirms divu čempionāta pārsteigumu autoru, Īrijas un Argentīnas, cīņā īri, mazliet iztaustījuši pretiniekus, ātri panāca 21 punkta pārsvaru un puslaikā devās pie rezultāta 21:7. Regbijā tas nav nekāds lielais pārsvars, taču īri neatkārtoja savas lielās izlases kļūdas un otro puslaiku nospēlēja tikpat veiksmīgi, uzvarot to ar 17:0, bet visā mačā svinot panākumu ar 38:7.

Pēc līdzīga scenārija tika aizvadīta arī Anglijas un DĀR cīņa. Mājnieki, kuri sevi visa turnīra laikā ir parādījuši kā spēcīgākā šī čempionāta izlase, puslaiku vinnēja ar 31:3, bet visu maču ar 39:17 un pārliecinoši iesoļoja turnīra finālā.