09.06.2015. 11:00
Žurnālistu balsojumā par šīs "SMScredit.lv" Virslīgas sezonas maija labāko spēlētāju atzīts FK ''Jelgava'' pussargs Gints Freimanis, kā arī Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padomes vērtējumā labākā trenera balva ceļos uz Jelgavu - to saņem Vitālijs Astafjevs.

Gluži kā pērn, arī šogad balsojumā par mēneša labāko spēlētāju iesaistījās arī sporta žurnālisti no visiem Latvijas reģionu centriem, kur mājo kāda no "SMScredit.lv" Virslīgas komandām, turklāt jaunums ir līdzjutēju balsojums vietnē Facebook.com, kur ikvienam bija iespēja savam favorītam palīdzēt iegūt balsojuma punktus.

Kopā ar Gintu Freimani mēneša labākā spēlētāja balvai tika izvirzīti arī Leonels Strumija (FK "Liepāja"), Artūrs Karašausks ("Skonto" FC) un Daniils Ulimbaševs (Jūrmalas "Spartaks"), kurš tika nominēts jau otro mēnesi pēc kārtas.

FK "Jelgava" maijā aizvadīja četras "SMScredit.lv" Virslīgas spēles, to ietvaros gūstot vienu panākumu (2:0 savā laukumā pret BFC "Daugavpils"), divus mačus noslēdzot neizšķirti (viesos pret FS "Metta"/LU (1:1) un FK "Ventspils" (0:0)), kā arī aizraujošā cīņā mēneša izskaņā piekāpjoties "Skonto" komandai ar 0:1. Neskatoties uz to, visspožāk jelgavnieki aizvadītajā mēnesī uguņoja Latvijas kausa finālā, kur viesu mājvietā prata triumfēt pār "Ventspili" un otro gadu pēc kārtas virs galvām celt prestižo trofeju.

Ņemot vērā, ka Latvijas kausa izcīņā galvenās lomas ieņem "SMScredit.lv" Virslīgas klubi un sacensības tiek savstarpēji pakārtotas, nodalīt šo būtisko panākumu no kopējā sezonas vērtējuma nevar. Līdz ar to arī likumsakarīgi par mēneša labāko treneri atzīts Vitālijs Astafjevs.

Kā minēts, balsojumā piedalījās arī futbola līdzjutēji, kuriem bija iespēja nobalsot par vienu vai vairākiem kandidātiem vietnē facebook.com/futbolavirsliga. Ar pārliecinošu balsu pārsvaru (kopā 180) uzvarēja "Liepājas" leģionārs Strumija, aiz muguras atstājot Freimani (72) un Ulimbaševu (52). Līdz ar to minētie futbolisti kopējam balsojumam saņem attiecīgi 3, 2 un 1 punktu.

Atgādinām, ka mēneša labākā futbolista titula kandidātus izvirza LFF Treneru padome un Latvijas Futbola Virslīga, kam seko Latvijas sporta žurnālistu un līdzjutēju balsojums, savukārt labākā trenera noteikšana ir LFF Treneru padomes kompetencē.

Abi balvu saņēmēji svinīgi tiks sumināti gaidāmajā komandas mājas spēlē 19. jūnijā, kad FK "Jelgava" savā laukumā uzņems Jūrmalas ''Spartaku''. Labākajam mēneša trenerim un spēlētājam tiks piešķirta piemiņas balva un dāvana no sporta preču veikala ''Sportland''.

Žurnālists Medijs Freimanis Strumija Karašausks Ulimbaševs
Agris Suveizda Sportacentrs.com - 2 3 1
Kristaps Plaums LETA 2 - 3 1
Rubens Martiness OneNilUp 3 - 2 1
Edmunds Novickis Sportacentrs.com - 3 1 2
Andris Sudmalis Kurzemes Vārds - 3 1 2
Matīss Timofejevs LTV1 - 2 3
Roberts Vīksne Radio NABA 2 - 3 1
Pēteris Neimanis Ventas Balss 3 - 2 1
Almants Poikāns LETA 3 - 2 1
Jānis Bendziks DELFI 3 - 2 1
Krišs Upenieks Sportacentrs.com/JV 3 1 2 -
Ilvars Koscinkevičs Sporta Avīze 3 2 1 -
Anatolijs Kreipāns Sporta Avīze/SWH 3 - 1 2
Iļja Poļakovs Diena 3 - 2 1
Igors Ameļka СейЧас 3 1 - 2
LFF 3 2 1 -
LFV 2 1 3 -
Līdzjutēju balsojums Facebook 2 3 - 1
KOPĀ 39 18 31 20

Izmantotie resursi:futbolavirsliga.lvOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties