27.09.2015. 23:02
Pasaules čempionātā riteņbraukšanā šodien ASV pilsētā Ričmondā 259,2 kilometru garajās grupas brauciena sacensībās 110. vietu ieguva vienīgais Latvijas pārstāvis Gatis Smukulis, bet par pasaules čempionu kļuva slovāks Peters Sagans.

Sagans izšķirošo izrāvienu veica aptuveni trīs kilometrus līdz finišam, kad trase bija ievirzījusies 19% stāvā kāpumā. Slovāku riteņbraucējam šī bija 78. uzvara Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) rīkotajās sacensībās, no kurām 19 izcīnītas ASV. Nevienam citam Eiropas sportistam ASV nav izdevies uzvarēt vairāk nekā 14 sacensībās.

"Domāju, ka šī ir lielāka uzvara manā karjerā," pēc finiša izteicās 25 gadus vecais Sagans. "Esmu ļoti priecīgs, jo es daudz ko ziedoju pēdējo trīs nedēļu laikā pēc dalības "Vuelta a Espana" velobraucienā. Tas ir neticami."

"Šodien es tikai gaidīju, gaidīju un gaidīju. Ar mani bija mans brālis un mani komandas biedri. Ja kaut kas atgadījās, viņi allaž bija līdzās. Pēdējos apļos gāja traki. Domāju, ka visi jutās noguruši. Atdevu visus spēkus pēdējā bruģakmens kāpumā, bet pēc tam uz pilnu jaudu bija jādodas pretī finišam."

Sudraba godalgu izcīnīja austrālietis Maikls Metjūzs, kurš finiša sprintā apsteidza bronzas medaļas ieguvēju, Lietuvas sportistu Ramūnu Navardausku. Abi riteņbraucēji Saganam zaudēja vien trīs sekundes. Smukulis, kurš sacensību beigu daļā bij iesaistīts kritienā, no uzvarētāja atpalika par gandrīz 14 minūtēm.

Izmantotie resursi:cyclingnews.com

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009