13.02.2014. 12:24

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Sieviešu valstsvienības galvenā trenera amats bija vakants kopš pagājušās vasaras, kad Latvijas komanda Eiropas čempionāta finālturnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus un izstājās pēc pirmās kārtas.

«Pēc kandidātu apzināšanas aicinājām divus bijušos valstsvienības vadītājus - Ainaru Zvirgzdiņu un Aigaru Neripu - sagatavot koncepciju darbam tuvākajās sezonās,» atklāja LBS prezidents Valdis Voins. «Abi speciālisti iepazīstināja kolēģus ar savu redzējumu, un, ņemot vērā gan šīs prezentācijas, gan iepriekšējo pieredzi un sasniegumus, vairākums atbalstīja Zvirgzdiņa kandidatūru.»

Iepriekšējais izlases treneris Nerips vadīja komandu kopš 2012. gada.

«Valde akceptēja Treneru komisijas viedokli un uzticēja ģenerālsekretāram Edgaram Šnepam noslēgt līgumu ar treneri Zvirgzdiņu uz nākamo oficiālo sacensību ciklu pēc principa 1+1+1. Viņa pirmais uzdevums - izveidot komandu, kas pārvarēs kvalifikācijas barjeru un izcīnīs tiesības sesto reizi pēc kārtas spēlēt Eiropas čempionāta finālturnīrā. Sastāva un palīgu izvēlē nekādas sarkanās līnijas nav novilktas, bet valde noteikti atbalsta ideju treneru sastāvā iesaistīt sievieti,» izteicās Voins.

Zvirgzdiņš iepriekš Latvijas sieviešu valstsvienību vadīja no 2007. līdz 2009. gadam, taču pēc tam atkāpās no amata, jo 2009. gada Eiropas čempionātā, kas norisinājās Latvijā, neizdevās sasniegt mērķi - kvalificēties pasaules čempionātam.

«Par iesaistīšanos valstsvienībā runāšu ar visām spēlētājām. Arī tām, kuras paziņojušas par aiziešanu no valstsvienības, bet turpina veiksmīgi spēlēt savos klubos augstākajā līmenī. Izšķiroša nozīme būs viņu sportiskajai motivācijai, vēlmei sasniegt vēl kādu augstu mērķi sportā. Ja tāda ir, meklēsim abpusēji pieņemamu sadarbības modeli, lai spēlēšana valstsvienībā sagādātu pozitīvas emocijas, nevis kļūtu par slogu. Darbs ar Krievijas izlases zvaigznēm man devis labu pieredzi un iemācījis rīkoties elastīgi. Jebkurā gadījumā jābūt labai paaudžu sintēzei,» atzina Zvirgzdiņš.

Kā zināms, Zvirgzdiņš šobrīd vada «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) vīriešu komandu «Jūrmala»/«Fēnikss», ko par spīti ierobežotiem resursiem izdevies izveidot par konkurētspējīgu komandu.

«Labā aizsardzība mums palīdzējusi pieveikt arī šķietami stiprākas komandas. Sieviešu basketbola taktikas atlētisma ziņā aizvien vairāk tuvinās vīriešu basketbolam, no kura tiek ņemtas idejas un pieredze,» piebilda treneris. «Neatkarīgi no sastāva pirmais mērķis ir skaidrs - ar sieviešu izlasi jāizcīna ceļazīme uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Tātad katrā spēlē jācenšas uzvarēt konkrēti pretinieku. Par turpmāko varēs runāt tad, kad pirmais darbs būs izdarīts.»

Zvirgzdiņš 2012. gadā bija viens no Krievijas sieviešu izlases treneriem Londonas olimpiskajās spēlēs.

Lielākos panākumus Zvirgzdiņš guvis, trenējot sieviešu komandas. Latvijas sieviešu izlase viņa vadībā 2007. gadā Eiropas čempionātā Itālijā izcīnīja ceturto vietu, bet 2008. gadā valstsvienība kvalificējās Pekinas olimpiskajām spēlēm, kurās izcīnīja devīto vietu.

Jūnijā sieviešu valstsvienība startēs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, par ceļazīmi uz finālu cīnoties ar Itālijas, Igaunijas un Portugāles izlasēm. 2015. gada Eiropas čempionātā varēs piedalīties apakšgrupas uzvarētājas, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas no sešām.Kristal Ice, sporta klubs Kristal Ice, sporta klubs Jūrmalas gatve 78d, Rīga, LV-1029
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties