11.09.2016. 22:41
Svētdien, 11. septembrī, apvienojumā ar Igaunijas čempionāta noslēdzošo posmu, tika aizvadīts Latvijas motokrosa čempionāta “Cramo” superfināls.

Pirms šī posma situācija čempionāta kopvērtējumā nebija beigusies nevienā no klasēm, tāpēc visam vajadzēja izšķirties Dobelē, Mototrasē “Ceļa Ēzeļi”. Arī igauņiem šīs sacensības bija svarīgas, lai noskaidrotu labākos Igaunijas čempionāta ieskaitē.

Skatītājus sagaidīja neaizmirstamas cīņas visās motociklu klasēs, jo Superfinālā iegūtie punkti tika dubultoti.

MX50 klasē, uzvarot abos braucienos, triumfēja Ričards Alens Gaļcins, aiz sevis atstājot Jevgēņiju Mironovu un Tomasu Šaicānu. MX65 klasē uzvarēja nesen par EMX65 Eiropas motokrosa čempionu kļuvušais Edvards Bidzāns, bet MX85 klasē nepārspēts palika Patriks Ūzuls. Kopvērtējumā šajā ieskaitē titulu izcīnīja Henrijs Veselinds, aiz sevis atstājot Kristiānu Freimani un Ūzulu.

Senioru / Veterānu ieskaitē pirmais Leons Kozlovskis, kurš bija ātrākais abos braucienos. Sezonas kopvērtējumā, uzvarot visos piecu posmu desmit braucienos, triumfēja Kozlovskis, bet otrais palika Mareks Lavrovs.

MX125 klasē uzvarēja igaunis Meiko Vetiks, kurš bija ātrākais abos braucienos. Otrais finišēja Daņils Balandins. Sezonas kopvērtējumā pirmais Andreas Hīmagi, aiz sevis atstājot Raineru Žuku un Tomu Babri.

MX2 klasē abos braucienos ātrākais bija igauņu sportists Tanels Leoks, kurš startēja gan MX2, gan MX1 klasē. Otrais palika Kārlis Sabulis, bet trešais – Erki Kahro. Sezons kopvērtējumā pirmā vieta MX Moduls komandas pilotam Sabulim, kurš par 60 punktiem apsteidza igauni Indreku Magi. Trešais vēl viens igaunis Kahro.

Visbeidzot MX1 klasē pirmajā braucienā pārliecinoši triumfēja Hari Kullas, aiz sevis atstājot Prītu Ratsepu un Leoku. Tikai piektais finišēja Dāvis Ivanovs, kurš uzvarētājam zaudēja minūti. Arī otrajā braucienā nepārspēts palika Kullas, kurš arī uzvarēja divu braucienu summā. Otrais Dobeles posmā Ratseps, bet trešais – Krestinovs. Labākais no latviešiem bija Ivanovs, kuram piektā vieta.

Diemžēl kopvērtējumā Ivanovs pēc šī posma nespēja kopvērtējumā apdzīt Ratsepu, kurš kļuva par Latvijas čempionu. Dāvis palika otrais, bet trešā vieta – Andero Lusbo. Ceturtais, nestartējot trijos posmos, palika Kullas.