20.07.2015. 09:42
Serbijas U-20 vīriešu basketbola izlase svētdien uzvarēja Itālijā notikušajā Eiropas čempionātā, tādējādi kontinenta meistarsacīkstēs triumfējot pirmo reizi kopš 2008.gada. Turnīra finālmačā Serbija ar 70:64 (20:21, 16:15, 16:9, 17:19) pieveica Spānijas vienaudžus.

Lai gan šo dueli labāk iesāka Spānija, izvirzoties vadībā ar 12:4, serbi pamazām atspēlējās, bet pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 36:36. Trešās ceturtdaļas beigās topošie čempioni veica nelielu izrāvienu, kas noslēdzošā ceturkšņa vidū viņiem ļāva atrasties vadībā jau ar vairāk nekā desmit punktiem.

Tomēr Spānija nepadevās un 56 sekundes pirms beigām pietuvojās līdz 64:66, taču notvert sāncenšus tai tā arī neizdevās. Līdz ar to Serbija pirmo reizi kopš 2008.gada kļuva par Eiropas čempioni. Zīmīgi, ka toreiz turnīrs norisinājās Latvijā.

Par šī mača rezultatīvāko basketbolistu kļuva serbs Ognjens Jarmazs, kuram 19 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Tikmēr Spānijas sastāvā ar 18 punktiem izcēlās Huans Ernagomess.

Tikmēr par turnīra vērtīgāko basketbolistu tika nosaukts Serbijas kapteinis Marko Guduričs, kurš šajā turnīrā vidēji iemeta 13,4 punktus.

Serbijas basketbolisti šajā turnīrā izcīnīja uzvaras visās desmit spēlēs.

Savukārt Eiropas čempionāta bronzu ieguva 2013.gada čempione Turcija, kas ar 84:74 (20:15, 26:12, 14:21, 24:26) pieveica Franciju.

Jau vēstīts, ka Latvija svētdien Eiropas čempionātu noslēdza piektajā vietā, kas ir valsts visu laiku otrais labākais sasniegums U-20 vecuma grupā. Vēl pirms diviem gadiem latvieši negaidīti kļuva par kontinenta vicečempioniem.

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA