25.11.2014. 15:02

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Uz dopinga analīzēm Šaicāns uzaicināts šī gada Vidzemes čempionāta spēka trīscīņā laikā, bet atteikšanās no analīžu veikšanas ir uzskatāma par antidopinga pārkāpumu. Tagad viņam ar diskvalifikāciju piemērots arī naudas sods 1500 eiro apmērā.

Pēc Latvijas Antidopinga nodaļas datiem, pērn pozitīvas dopinga analīzes bijušas četriem Latvijas sportistiem, turklāt trīs no tiem bija pauerliftinga jeb spēka trīscīņas sportisti - Gints Šķenders, Viesturs Eidemanis un Artis Šteins. Tāpat diskvalificēta tika arī brīvās cīņas pārstāve Kristīne Odriņa-Urbova.

Savukārt šogad Šaicāns ir jau ceturtais Latvijas sportists, kurš pēc publiski pieejamās informācijas veicis antidopinga pārkāpumu. Soču olimpisko spēļu laikā pozitīvas analīzes bija hokejistiem Vitālijam Pavlovam un Ralfam Freibergam, bet iepriekš šomēnes publiskota tika biatlonista Edgara Piksona pieķeršana aizliegto vielu lietošanā. Pavlovs un Freibergs savas karjeras turpina Ziemeļamerikā, kur Eiropā piemērotās diskvalifikācijas nav spēkā, bet Piksons, kuram draud divu gadu liegums piedalīties sacensībās, paziņojis par karjeras beigām.

Citā pērnā gada dopinga lietošanas lietā joprojām ir iesaistīts motokrosa sportists Lauris Daiders, bet šogad pēc analīžu veikšanas marihuānas lietošanā atzinies basketbolists Kristers Zeidaks, tomēr par viņa dopinga analīžu rezultātiem pagaidām vēl informācija nav publiski pieejama.HGK Scuderia, SIA S.Eizenšteina 2, Rīga, LV-1079
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties