05.11.2017. 12:42

Itālijas un ASV komandas laukumā devās kā pirmās šajā otrās spēļu kārtas trešajā maču ciklā. Abas vienības cīnījās par to, lai pēdējo kārtu nesagaidītu kā vājākā D grupas komanda un saglabātu vismaz teorētiskas izredzes uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Tiesa, lai arī pirmajā spēlē pret Fidži, amerikāņi vēl mēģināja pretoties, pret Itāliju viņiem nebija argumentu – divi piezemējumi Džeimsa Tedesko un Džozefa Tramontanas kontā, bet vēl 18 punktus guva Džošs Mantelato.

Amerikāņi tā arī visu 80 minūšu laikā nespēja gūt punktus, tādējādi tieši Itālijas valstsvienība bija pirmā, kas šajā Pasaules kausā svinēja "sauso" uzvaru – 46:0.

Papua Jaungvinejas un Īrijas komandu cīņa bija svarīga no turnīra tabulas viedokļa, jo tā kā abas komandas spēlē vienā, trīs komandu, grupā, tad no tās uz izslēgšanas spēlēm kvalificējas tikai viena labākā, Savukārt pirmajā kārtā abas vienības tika pie panākumiem, kas nozīmēja, ka šī mača uzvarētājs spers platu soli pretī turnīra pagarinājumam.

Pirmie, jau spēles pašā sākumā, pie piezemējuma tika īri, kad Maikls Maklorums izrādījās ātraks un veiklāks par visiem, taču Nene Makdonalds un Garijs Lo vēl pirms iešanas atpūtā izvirzīja vadībā tieši vienu no turnīra organizētājvalstīm, Papua Jaungvineju, ar 8:6.

Visi izšķirošie notikumi risinājās otrajā puslaikā, precīzāk, tā izskaņā, kad īriem nekas cits neatlika kā riskēt un doties lieliem spēkiem uzbrukumā, kamēr Papua Jaungvinejas izlasei galvenais uzdevums bija noturēt pārsvaru. Beigu beigās viss atrisinājās dažas minūtes pirms spēles beigām, kad īri kļūdījās piespēlē, bet Ase Boass šo bumbu pārtvēra un piezemēja, vēlāk pats arī realizējot šo piezemējumu.

Tas nozīmēja, ka Jaungvinejas komandai atlika sagaidīt Velsas un Fidži izlašu tikšanās rezultātu, lai būtu puslīdz droši par savu nākotni, proti, velsiešu neveiksmes gadījumā, Papaua Jaungvinejas izlasei pēdējā spēlē pret vienu no turnīra pastarīšiem, ASV, pietiktu pat ar vidēji lielu zaudējumu, lai iekļūtu nākošajā kārtā.

Protams, ka šajā spēlē Fidži bija ne tikai favorīti, bet jebkurš mača iznākums kā tikai pārliecinoša sagrāve tiktu uzskatīta kā salinieku neveiksme.

Fidži "Bati" gan nepievīla un noorganizēja piezemējumu festivālu, kopumā 14 reizes nogādājot bumbu ieskaites zonā, bet katru no puslaikiem vinnēja ar vismaz 30 punktu pārsvaru, kas beigu beigās deva viņiem otro šī turnīra pārliecinošāko panākumu – 72:6. Ar trim piezemējumiem šajā mačā izcēlās Sulasi Vunivalu un arī Džarids Heins reizi piezemēja bumbu velsiešu ieskaites zonā.

Līdz ar otrās spēļu kārtas noslēgumu, ir kļuvušas zināmas vairākas izslēgšanas maču dalībnieces, jo Austrālija, Jaunzēlande un Tonga jau var mierīgi gatavoties ceturtdaļfināliem, savukārt Velsa un ASV var baudīt pēdējo nedēļu Pasaules kausā, jo līdz ar trešo maču viņiem dalība šajā turnīrā būs oficiāli noslēgusies.

A grupā par nepalikšanu pēdējā vietā cīnīsies Francija, kurai pēdējā kārtā būs jāmērojas spēkiem ar Angliju. Lai viņi panāktu sev labvēlīgu rezultātu, viņiem šajā mačā ir jāsagrauj Anglija un jācer uz Libānas zaudējumu pret Austrāliju. Savukārt B grupā Samo un Skotija tiksies savā starpā, kur arī izšķirsies pēdējās ceļazīmes uz izslēgšanas mačiem liktenis.

Savukārt abās divās mazajās grupās, kurām ir piešķirta tikai viena ceļazīme uz ceturtdaļfinālu, ir jānotiek brīnumam, lai Papua Jaungvineja un Fidži zaudētu savas pozīcijas. Proti, Jaungvinejai ir jāzaudē ASV un Īrijai vajag smagi sagraut Velsu, bet Itāliju spēs glābt tikai uzvara pār Fidži, komandu, kurai šobrīd ir labākā gūto un zaudēto punktu attiecība, ar 91 punkta pārsvaru.