13.04.2015. 09:42
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Montekarlo ATP Masters 1000 sērijas turnīra pirmās kārtas mačā šodien spēkojas ar Austrijas sportistu Andrēasu Haideru-Maureru.Mačs risināsies kā pirmais centrālajā kortā, sākoties...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Mačs risināsies kā pirmais centrālajā kortā, sākoties plkst.11.30 pēc Latvijas laika.

Sezonas pirmajā māla seguma turnīrā Gulbis, kurš šonedēļ pasaules rangā saglabājis 17.vietu, izlikts ar 13.numuru. Tikmēr viņa pretinieks 28 gadus vecais Haiders-Maurers rangā ieņem 58.pozīciju.

Gulbis šo sezonu iesāka ar pieciem zaudējumiem pēc kārtas, bet kopā latvietis pagaidām guvis tikai vienu uzvaru un pasaules rangā atkritis līdz 17.pozīcijai. Nesen viņš pārtrauca sadarbību ar austriešu speciālistu Ginteru Bresniku. Tā vietā tenisists sācis sadarbību ar kādreizējo zviedru zvaigzni Tūmasu Enkvistu, lai gan abu pušu vienošanās vēl nav oficiāli apstiprināta.

Gulbim ir ļoti svarīgi aizvadīt sekmīgu māla sezonu, jo citādāk viņš var piedzīvot ļoti ievērojamu kritumu pasaules rangā. Ja Montekarlo turnīrā Gulbis pērn zaudēja jau pirmajā mačā, turpinājumā līdz Francijas atklātā čempionāta beigām latvietim būs jāaizstāv vairāk nekā 1300 no viņa īpašumā pašlaik esošajiem 1910 ranga punktiem.

Gulbis ar Haideru-Maureru savā starpā līdz šim tikušies divas reizes, uzvaras tenisistiem dalot uz pusēm. Pirmajā cīņā 2012.gadā Austrijas pilsētā Kicbīelē notikušajā ATP World Tour 250 sērijas turnīra pirmās kārtas mačā latvietis bija pārāks ar 2-6, 7-5, 6-1, bet gadu vēlāk ASV atklātā čempionāta pirmās kārtas cīņā austrietis revanšējās ar 3-6, 6-3, 1-6, 7-6 (7:4), 6-4.

Šosezon Haiders-Maurers uzvarējis deviņos no 16 ATP raudzes mačiem. Vēl februārī austrietis sasniedza Riodežaneiro ATP World Tour 500 sērijas turnīra pusfinālu, bet karjeras rekords ATP rangā viņam ir 55.pozīcija, ko viņš ieņēma marta sākumā. Karjeras laikā Austrijas sportistam nav izdevies uzvarēt nevienā ATP raudzes turnīrā.

Otrajā kārtā šī pāra uzvarētājs var tikties ar Austrālijas pārstāvi Bernardu Tomiču, kurš pirmajā mačā jau svētdien 4-6, 6-2, 6-3 pieveica čehu Lukāšu Rosolu, bet trešajā kārtā pretī var stāties pasaules pirmā rakete Novāks Džokovičs no Serbijas.

papildināta 3.rindkopaDaugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties