28.02.2014. 08:38
Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Akapulko ATP World Tour 500 sērijas turnīra Meksikā vienspēļu sacensību ceturtdaļfināla mača otrajā setā ar rezultātu piekāpās bulgāram Grigoram Dimitrovam.

Tā kā pirmajā setā latvietis bija pārāks ar rezultātu 6-4, cīņas liktenis izšķirsies trešajā setā.

Cīņa iesākās samērā neierasti vīriešu tenisam, jo pirmajos četros geimos pārāks bija serves uzņēmējs. Šo periodu pārtrauca Gulbis, kurš noturēja savu servi piektajā geimā, izvirzoties vadībā ar 3-2. Turpinājumā Gulbis divos savas serves geimos pēc kārtas uzvarēja "sausā", bet desmitajā geimā izmantoja trešo setbumbu, noslēdzot setu ar 6-4 savā labā.

Arī otro setu Gulbis uzsāka ar savu servi un vēlreiz nespēja uzvarēt nevienā izspēlē, tomēr līdz ceturtajam geimam latvietis bija panācis izlīdzinājumu 2-2. Lielas iespējas uz uzvaru mačā Gulbim radās astotajā geimā, tomēr breikbumbu neizdevās izmantot. Turpinājumā reālas iespējas kādam no tenisistiem "paņemt" setu vairs nebija un mačs turpinājās taibreikā.

Nokļūstot iedzinējos papildus geimā ar 2:3, Gulbis salauza raketi un turpinājumā vairs neuzvarēja nevienā izspēlē, ciešot neveiksmi otrajā setā ar 6-7 (2:7).

Zīmīgi, ka Gulbis februāra beigās un marta sākumā sekmīgi spēlē jau otro sezonu pēc kārtas. Pērn viņš šajā laikā uzvarēja astoņos mačos pēc kārtas, bet kopā ar kvalifikācijas cīņām šī panākumu sērija sasniedza pat 13 cīņas.

Gulbis, kurš šonedēļ pirmo reizi karjerā ielauzies pasaules ranga labāko divdesmitniekā un ieņem 18.vietu, sacensībās izlikts ar septīto numuru, bet 22 gadus vecais slavenās krievu tenisistes Marijas Šarapovas draugs Dimitrovs rangā atrodas 22.pozīcijā un izlikts ar ceturto numuru.

Abi sportisti iepriekš savā starpā tikušies vienu reizi, kad šomēnes Nīderlandē notikušā Roterdamas ATP World Tour 500 sērijas turnīra otrās kārtas mačā Gulbis tika pie panākuma ar rezultātu 6-4, 7-6 (7:3).

Pirms tam šī turnīra pirmajā kārtā Gulbis ar rezultātu 6-1, 6-1 sagrāva Jensunu Lu no Taivānas, svinot pārliecinošāko uzvaru oficiālos mačos šosezon, bet otrajā kārtā ar 6-1, 3-6, 7-6 (7:5) uzvarēja Dāvidu Gofēnu no Beļģijas, tiekot pie sestās uzvaras pēc kārtas un trešajās sacensībās trīs nedēļu laikā sasniedzot vismaz ceturtdaļfinālu.

Par otrās kārtas pārvarēšanu latvietis nopelnījis 90 ATP ranga punktus.

Ja Gulbis kopš pēc Roterdamas turnīra vēl piedalījās arī ATP World Tour 250 sērijas sacensībās Marseļā, kur pagājušajā nedēļā tika pie galvenās trofejas, Dimitrovs uz Amerikas kontinentu pārbrauca uzreiz pēc iepriekšējā zaudējuma Gulbim.

Kopā šis Dimitrovam ir tikai ceturtais turnīrs šogad. Sekmīgākās bulgāram bija Austrālijas atklātā čempionāta sacensības, kad viņš iekļuva ceturtdaļfinālā un sasniedza jaunu karjeras rekordu ATP rangā, pakāpjoties līdz 19.vietai.

Iepriekš šajā turnīrā Dimitrovs uzveicis austrālieti Marinko Matoseviču un kiprieti Markosu Bagdati.

Šī pāra uzvarētājs pusfinālā, kas risināsies piektdien, tiksies ar slaveno britu Endiju Mareju, kurš izlikts ar otro numuru un ceturtdaļfinālā ar 1-6, 7-6 (7:4), 6-2 pārspēja ar sesto numuru izlikto Francijas tenisistu Žilu Simonu.

Latvietis šajā turnīrā piedalās pirmoreiz karjerā. Tās viņam šogad ir otrās ATP 500 punktu sērijas sacensības.

Šajā nedēļā Gulbim jāaizstāv pērn iegūtie 262 ranga punkti, kas pienācās par uzvaru Delribīčas ATP World Tour 250 sērijas sacensībās, kuras viņš sāka vēl no kvalifikācijas. Ja Gulbis nesasniegs vismaz finālu, viņš zaudēs vietu ranga divdesmitniekā.

Pēdējos divos turnīros pēc kārtas Gulbis iekļuvis labāko četriniekā, turklāt pagājušajā nedēļā izcīnīja savu piekto ATP vienspēļu titulu, triumfējot Marseļas ATP World Tour 250 sērijas sacensībās.

Pēc Akapulko turnīra Gulbis plāno startēt vēl divās sacensībās pēc kārtas - Masters sērijas turnīros Indianvelsā un Maiami.