04.02.2015. 07:47
Komandas vēsturē garāko 14 pamatlaikā zaudēto spēļu sēriju otrdien Monreālā beidzot pārtrauca Nacionālās Hokeja līgas (NHL) klubs Bufalo Sabres un latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons - ar 3:2 (3:1, 0:0, 0:1) pārspēti vietējie Canadiens, kas šosezon ir viena no labākajām vienībām visā līgā.

Kārtīgu pamatu uzvarai Sabres ielika jau 1.periodā, kuru spēja noslēgt ar 3:1 savā labā. Monreālieši trešās trešdaļas ievadā vēl panāca cerīgo 2:3, tomēr atspēlēties nespēja, ļaujot NHL pastarīšiem Sabres svinēt pirmo panākumu kopš 2014.gada 27.decembra.

Uzvarētāju labā ar precīziem metieniem izcēlās Drū Stafords, Mets Molsons un Braiens Džonta, tikmēr par spēles spožāko zvaigzni tika atzīts Bufalo zviedru vārtsargs Jūnass Enrots, kurš tika galā ar 32 mājinieku metieniem. Bufalo atbildēja vien ar 18 metieniem, no kuriem trīs mērķi sasniedza.

Girgensons šoreiz spēlēja 22 minūtes un 30 sekundes, iekrājot dalītu sliktāko lietderības koeficientu komandā (-2). Latvieša rēķinā trīs metieni pa vārtiem, divi spēka paņēmieni, četri bloķēti metieni un 10 uzvarēti iemetieni no 19. Šosezon 51 mačā latvietim 24 (13+11) rezultativitātes punkti un -14 lietderība.

Sabres ar 33 punktiem 51 spēlē ir pārliecinoši vājākā komanda Austrumu konferencē, bet visas līgas vērtējumā no priekšpēdējā vietā esošajiem Edmontonas Oilers atpaliek divu uzvaru tiesu jeb četrus punktus. Ceturtdien Bufalo hokejisti sāks mājas spēļu sēriju, pirmie pretinieki - spēcīgā Sentluisas Blues komanda.

Tikmēr uzvaru izcīnīja uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda, kas savā laukumā ar 3:2 (1:1, 0:0, 1:1, 1:0) papildlaikā pārspēja Vinipegas Jets, sagādājot pretiniekiem piekto zaudējumu pēc kārtas. Latvietis devās laukumā savā trešajā NHL mačā un mača izskaņā guva savus otros vārtus pasaules spēcīgākajā līgā, panākot 2:2. Papildlaikā bija nepieciešamas vien 36 sekundes, līdz Luka Sbisa guva uzvaras vārtus mājiniekiem.

Ķēniņš spēlēja 10 minūtes un 23 sekundes, kopumā izdarot četrus metienus pa pretinieku vārtiem, izpildot trīs spēka paņēmienus un iekrājot pozitīvu lietderības rādītāju +1. Tāpat latvietis atzīmējās ar divminūšu noraidījumu, kura laikā pretinieki 3.perioda sākumā panāca 2:1 savā labā. Trijās aizvadītajās NHL spēlēs Ķēniņš guvis divus vārtus un iekrājis lietderības koeficientu +2.