30.05.2014. 21:09
No Francijas atklātā tenisa čempionāta piektdien izstājusies arī sieviešu vienspēļu sacensību trešā rakete Agņeška Radvanska no Polijas.Pašreizējā pasaules ranga trešā numura īpašniece sacensību trešās kārtas mačā ar 4-6, 4-6 zaudēja Ajlai...

Pašreizējā pasaules ranga trešā numura īpašniece sacensību trešās kārtas mačā ar 4-6, 4-6 zaudēja Ajlai Tomljanovičai no Horvātijas, kura pašlaik WTA rangā ieņem 72.vietu.

Pirmajā setā Radvanska zaudēja divos geimos pie savas serves un nonāca iedzinējos ar 1-5, pēc tam atgūstot tikai vienu breiku. Savukārt otro setu Tomljanoviča sāka ar vēl vienu breiku, iegūto pārsvaru vēlāk nosargājot.

Šīgada Austrālijas atklātā čempionāta pusfināliste Radvanska piedzīvojusi savu ātrāko izstāšanos no "Grand Slam" turnīriem kopš 2012.gada Francijas atklātā čempionāta, kad arī zaudēja trešajā kārtā.

Tikmer 21 gadu vecā Tomljanoviča iepriekš nevienā no "Grand Slam" turnīriem nebija tikusi tālāk par otro kārtu. Iepriekš viņa šajā turnīrā uzvarēja arī itāļu veterāni Frančesku Skjavoni un ar 32.numuru izlikto krievieti Jeļenu Vesņinu.

Ceturtajā kārtā jeb astotdaļfinālā horvātiete tiksies ar spānieti Karlu Suaresu Navarro, kura izlikta ar 14.numuru, vai amerikānieti Teilori Taunsendu.

Iepriekš šajā turnīrā sieviešu sacensībās izstājās arī pirmo divu izsēto numuru īpašnieces - amerikāniete Serēna Viljamsa, kura zaudēja otrajā kārtā, un ķīniete Na Li, kura izstājās jau pirmajā kārtā.

Savukārt neveiksmi piedzīvojusi arī ar devīto numuru izliktā Dominika Cibuļkova no Slovākijas, kura trešās kārtas mačā ar 4-6, 4-6 piekāpās austrālietei Samantai Stosurai, kura Francijas atklātajā čempionātā izsēta ar 19.numuru.

Astotdaļfinālā Stosurai būs jāspēkojas ar slaveno krievieti Mariju Šarapovu, kura piektdien neatstāja nekādas cerības argentīnietei Paulai Ormačeai, pārspējot viņu ar 6-0, 6-0.

Tikmēr astotdaļfinālu piektdien sasniedza slavenais šveicietis Rodžers Federers, kurš ar rezultātu 7-5, 6-7 (7:9), 6-2, 6-4 pārspēja Krievijas pārstāvi Dmitriju Tursunovu.

Ar 31.numuru izliktais Tursunovs tā arī nespēja pirmo reizi karjerā sasniegt šī turnīra astodaļfinālu.

Kā zināms, tieši Federers, kurš ir 2009.gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētājs, astotdaļfinālā tiksies ar Latvijas labāko tenisistu Ernestu Gulbi, kurš pirms tam ar rezultātu 6-3, 6-2, 7-5 uzvarēja čehu veterānu Radeku Štepāneku, kuram joprojām karjeras laikā nav zaudējis ne seta.

Pērn Federers cieta neveiksmi Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā.

Pie panākuma piektdien izdevās tikt arī pasaules otrajai raketei serbam Novākam Džokovičam, kurš trešās kārtas mačā ar 6-3, 6-2, 6-7 (2:7), 6-4 apspēlēja horvātu Marinu Čiliču, kurš šajā turnīrā bija izsēts ar 25.numuru.

Zīmīgi, ka Džokovičs savas karjeras laikā ne reizi nav triumfējis Francijas atklātajā čempionātā - viņa labākais sasniegums ir iekļūšana finālā, ko viņš paveica pirms diviem gadiem.

Astotdaļfinālā serbs spēkosies ar 13.numuru izlikto francūzi Žo Vilfrīdu Tsongu, kurš piektdienas vakarā ar 6-4, 6-4, 6-3 pārliecinoši pieveica poli Ježiju Janoviču, kuram turnīrā bija dots 22.numurs.

Pie panākuma piektdien tika arī amerikāņu milzis Džons Isners, kurš ar 7-6 (15:13), 7-6 (7:3), 6-7 (5:7), 7-5 ļoti spraigā duelī pieveica spāni Tomiju Rovredo, kurš bija izlikts ar 17.numuru.

Turpinājumā ar desmito numuru izsētais Isners spēkosies ar čehu Tomāšu Berdihu, kurš izlikts ar augsto sesto numuru. Čehijas tenisists savā trešās kārtas mačā ar 6-1, 6-2, 6-7 (4:7), 6-4 apspēlēja spāni Roverto Bautistu Agutu, kurš bija izsēts ar 27.numuru.

No vīriešu turnīra pirmajiem sešiem numuriem cīņu turpina pieci tenisisti, bet no galvenajām sešām sieviešu sacensību favorītēm turnīrā joprojām spēkojas vien trīs.