29.01.2014. 19:43
Talantīgais Latvijas futbola izlases uzbrucējs Valērijs Šabala vienojies par pievienošanos pazīstamajai Beļģijas komandai Club Brugge, pavēstījis uzbrucēja līdzšinējā kluba Skonto prezidents Vladimirs Koļesņičenko.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kā sociālajos tīklos internetā atklājis Koļesņičenko, 19 gadus vecais Šabala jau parakstījis līgumu. Vienošanās panākta uz četriem gadiem, tomēr uz Beļģiju uzbrucējs pārcelsies vasaras transfēru periodā 1.jūlijā, vēsta skontofc.com. Līdz tam laikam Šabala Skonto komandā paliks izīrēta futbolista statusā, portālam sportacentrs.com atklāja Rīgas kluba direktors Askolds Uldriķis.

Savas pirmās spēles Latvijas virslīgas čempionātā uzbrucējs 2009. un 2010.gadā aizvadīja Rīgas Daugavas un Olimps komandās, bet kopš 2011.gada viņš pārstāvēja Skonto krāsas. Šabala pirmos vārtus Latvijas virslīgas čempionātā guva vēl 15 gadu vecumā.

Šabala pagājušās sezonas Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionātā guva 15 vārtus, kas viņu ierindoja turnīra rezultatīvāko spēlētāju trešajā vietā, bet sezonu pirms tam viņš izcēlās ar 11 precīziem raidījumiem.

Pēdējā laikā Šabala kļuvis par salīdzinoši stabilu Latvijas izlases sākumsastāva spēlētāju. Viņš tās rindās aizvadījis astoņus mačus, gūstot trīs vārtus.

Šabala bija viens no Skonto kluba vadošajiem spēlētājiem, ar kuru pārdošanu komanda cer līdz Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) noteiktajam termiņam atmaksāt parādus. Pirms tam vienības pussargs Aleksandrs Fertovs pārcēlās uz Ukrainas augstākās līgas komandu Sevastopol, bet par brīvajiem aģentiem kļuvušie aizsargs Nauris Bulvītis un pussargs Alans Siņeļņikovs karjeru turpinās attiecīgi Šveices un Čehijas augstāko līgu čempionātos. Tāpat uz Čehijas augstāko līgu pārcēlies aizsargs Renārs Rode.

Kā izteicies Uldriķis, Šabalas darījuma summa nepārsniedz vienu miljonu eiro, bet pašlaik klubs ieguvis tikai mazāko daļu no darījuma kopējās summas. Līdz ar to pašlaik vienībai vēl pietrūkstot līdzekļu visu savu parādu segšanai. 

Šīs sezonas Beļģijas čempionātā Club Brugge pašlaik ieņem trešo vietu, kurā klubs noslēdza arī pērno sezonu. Komanda tās pastāvēšanas laikā vietējā čempionātā uzvarējusi 13 reizes, bet vēl 20 reizes izcīnīta otrā vieta. Tāpat vienība regulāri sacenšas UEFA rīkotajos klubu turnīros.

Nākamo Beļģijas čempionāta spēli Club Brugge aizvadīs šonedēļ, sestdien.

Papildināta 2.rindkopa; pievienota 7.rindkopaA & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties