22.05.2014. 19:07
Čehijas hokejisti ceturtdien Minskā ar 4:3 (1:1; 3:0, 0:2) ceturtdaļfināla mačā pārspēja ASV, trīs reizes realizējot skaitlisko vairākumu un pēc gada pārtraukuma sasniedzot pasaules čempionāta pusfinālu.

Jau mača 7.minūtē Broks Nelsons guva savus piektos vārtus turnīrā, izvirzot vadībā amerikāņus, bet dažas minūtes vēlāk Tomašs Rolineks izmantoja ASV aizsargu un vārtsarga Tima Tomasa kļūdu, iebakstot ripu vārtos - 1:1. Otrā perioda ievadā amerikāņi izpelnījās divus noraidījumus - vispirms 10 minūtes Nelsonam, pēc tam 5+20 Džastinam Abdelkaderam. Turpinājums kļuva par īstu katastrofu amerikāņiem un vārtsargam Tomasam, kurš 10 minūšu laikā bija spiests kapitulēt trīs reizes. Visi vārti tika gūti vairākumā, izceļoties Tomašam Hertlam, Romanam Červenkam un Ondržejam Ņemecam.

Trešajā periodā ASV centās vēl kādus vārtus atgūt, taču fantastiski darbojās čehu mūris Aleksandrs Salāks. Tiesa, tikai līdz brīdim, kad ASV mača izskaņā nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju - Tailers Džonsons 13 sekunžu laikā guva divus vārtus amerikāņiem, 57 sekundes pirms pamatlaika beigām panākot jau cerīgo 3:4. Iedvesmotie amerikāņi metās uz priekšu, tomēr laika bija atlicis pārāk maz - pusfinālā iekļūst Čehija.

Pusfinālā čehi, kuri pērn palika vien 7.vietā, tiksies ar Kanādas un Somijas spēles uzvarētāju.

Pusfinālā arī perfektie krievi

Vēl vienā mačā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievija turpināja sekmīgo sēriju Minskā, arī astotajā mačā pret Franciju ledu atstājot kā uzvarētāji - 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Spēles 5.minūtē Artjoms Aņisimovs atklāja rezultātu, bet Jevgēņijs Malkins otrā perioda ievadā vairākumā panāca jau divu ripu pārsvaru Krievijai. Kad trešā perioda vidū Aleksandrs Kutuzovs no iemetiena apļa neatvairāmi trieca trešo ripu Kristobala Uē sargātajos vārtos, mača liktenis praktiski bija izšķirts. Noraidījumiem bagātā spēles atlikušajā daļā Krievija pārsvaru pārliecinoši noturēja, iekļūstot pusfinālā. Sergejs Bobrovskis Krievijas vārtos tika galā ar visiem 16 Francijas metieniem.

Krievijas izlase pēc 2012.gada pasaules čempionāta zelta bija piedzīvojusi divas izgāšanās pēc kārtas - pērn 6.vieta PČ (ceturtdaļfinālā 3:8 pret ASV), kā arī tikai 5.vieta Soču olimpiskajā turnīrā (ceturtdaļfinālā 1:3 ar Somiju). Šopavasar izlases vadību pārņēma Znaroks, jau pirmajā turnīrā spējot lauzt ceturtdaļfinālu lāstu. Tikmēr Francija labāko astoņu komandu pulkā iekļuva pirmo reizi kopš 1995.gada.

Krievija savu pretinieku pusfinālā sagaidīs vien vēlā ceturtdienas vakarā, kad uzvarētāju noskaidros mājinieki baltkrievi un pašreizējā čempione Zviedrija.

Citos ceturtdaļfinālos plkst. 20 sāksies mačs starp Somiju un Kanādu, bet plkst. 21 mājinieki baltkrievi eksaminēs pašreizējo pasaules čempioni Zviedriju.

Pusfināli notiks sestdien, bet abas spēles par medaļām paredzētas svētdien. Tās visas notiks Minsk Arena.

Kā zināms, Latvija turnīrā ieņēma 11.vietu uzreiz aiz ceturtdaļfinālā arī neiekļuvušajiem slovākiem un Šveices. Aiz Latvijas ierindojās Norvēģija, Dānija, Vācija, Itālija un Kazahstāna. Pēdējās divas elites divīziju atstās - nākamajā čempionātā Čehijā starp labākajiem spēlēs Austrija un Slovēnija.