12.07.2014. 19:05
Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Itālijā notiekošajā Eiropas čempionātā sestdien ar 60:59 (18:12, 15:20, 10:9, 17:18) uzvarēja Slovākijas vienaudzes, kas latvietēm ļaus cīnīties par piekto vietu čempionātā.

Kate Aizsila Latvijas izlases labā guva 17 punktus, bet 16 punktus pievienoja Kate Krēsliņa.

Latvijas izlase guva spēles pirmos deviņus punktus, bet pēc teju realizētas pretinieču atspēlēšanās pirmo ceturtdaļu noslēdza ar sešu punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā slovākietēm izdevās izrāviens ar 9:0, kas komandai pirmoreiz mačā ļāva izvirzīties vadībā. Turpinājumā komandas vadību vairākas reizes pamīšus ieguva un zaudēja, bet atpūtā latvietes devās ar viena punkta handikapu.

Gandrīz visas trešās ceturtdaļas gaitā vadībā atradās Latvijas izlase, tomēr tās pārsvars ne brīdi nebija lielāks par pieciem punktiem. Savukārt noslēdzošās ceturtdaļas pirmo četru minūšu laikā slovākietēm padevās izrāviens ar 10:0, kas viņām deva astoņu punktu pārsvaru. Divas minūtes pirms cīņas beigām latvietes panāca trīs punktu deficītu, bet ar septīto pēc kārtas gūto punktu 26 sekundes pirms fināla svilpes izvirzījās vadībā ar 59:58. Slovākijas vienība neizšķirtu ar vienu precīzu soda metienu panāca 15 sekundes pirms cīņas beigām, taču uzvaru Latvijas vienībai atnesa Krēsliņa ar vienu realizētu soda metienu.

Līdz ar to Latvijas izlase spēlē par piekto vietu svētdien tiksies ar Polijas izlasi, kas sestdien ar 69:65 (16:14, 16:18, 13:20, 24:13) uzvarēja Krieviju.

Jau vēstīts, ka pirmajā posmā Latvija sākotnēji ar 69:56 pieveica Grieķiju, bet pēc tam ar 43:68 un 66:72 piekāpās ļoti spēcīgajām Francijai un Spānijai. Tieši spānietes ir iepriekšējo trīs gadu kontinenta čempiones šajā vecuma grupā.

Uzvara pār grieķietēm Latvijas izlasei deva vietu otrajā posmā, kur tā ar 60:53 pieveica Turciju un ar 59:49 uzvarēja vienaudzes no Čehijas, bet noslēdzošajā cīņā ar 59:63 zaudēja Krievijai, savā grupā ieņemot ceturto vietu.

Savukārt piektdien notikušajā ceturtdaļfinālā latvietes pārliecinoši ar 50:79 piekāpās Serbijai.

Tikmēr Slovākija pirmajā posmā tika pie divām uzvarām, bet otrajā posmā ar trim panākumiem ierindojās trešajā vietā apakšgrupā. Savukārt piektdien ceturtdaļfinālā slovākietes ar 61:66 piekāpās Francijai.

Kā zināms, pārbaudes spēļu ciklā Latvijas U-20 izlase aizvadīja tikai trīs cīņas, reizi uzvarot U-18 valstsvienību un divreiz pārspējot vienaudzes no Baltkrievijas.

Latvijas U-20 izlases sastāvā ir astoņas basketbolistes, kuras pērn Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā izcīnīja trešo vietu un ceļazīmi uz spēcīgāko izlašu sabiedrību. Septiņām spēlētājām šis ir trešais U-20 čempionāts, bet Asnātei Fominai pat ceturtais un kopumā astotais jaunatnes čempionāts.

Tāpat Latvijas izlasei palīdz 18 gadus vecās Kate Krēsliņa un Kitija Laksa, kuras šovasar jau spēlēja Latvijas pieaugušo valstsvienībā, kas kvalificējās 2015.gada Eiropas čempionātam.

2012.gadā Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionāta A divīzijā palika vien 15.vietā, tāpēc pērn tai bija jācīnās par ceļazīmēm uz spēcīgāko komandu grupu. Pirms tam - 2005., 2009. un 2010.gadā - Latvijas izlase šajā vecuma grupā tika pie Eiropas čempionāta bronzas godalgām.