13.09.2014. 18:37
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo jaunās sezonas pirmās izbraukuma tūres mačā sestdien ar 3:2 (0:0, 3:2, 0:0) uzvarēja Ņižņekamskas Ņeftehimik vienību.

Latvijas komandas labā pa vārtiem guva Kaspars Saulietis, slovāku leģionārs Marels Hosa un Lauris Dārziņš, kuriem tie ir pirmie precīzie raidījumi šajā sezonā.

Abas komandas dueli iesāka ļoti aktīvi, regulāri veicot metienus pa pretinieku vārtiem. Tiesa, tie nebija pārāk bīstami, un precīzi spēlēja vienību vārtsargi. Pēcāk spēles temps nedaudz mazinājās, taču vienā no uzbrukumiem aktīvi nospēlēja Māris Bičevskis, kuram gan vārtus gūt neizdevās. Neilgi pēc tam darbībā jau iesaistījās Sedlāčeks, kurš Latvijas komandu glāba pēc atkārtota metiena, kad pirmo raidījumu nobloķēja Rīgas Dinamo aizsargi.

Mača 15.minūtē aktīvi nospēlēja Kaspars Saulietis, pret kuru tika pārkāpti noteikumi. Ilgi Latvijas komanda vairākumā nespēlēja, jo pāris sekundes vēlāk par sitienu ar nūju divu minūšu sodu saņēma Lauris Dārziņš. Pašā perioda izskaņā iespēju spēlēt vairākumā Rīgas Dinamo komandai nopelnīja Miks Indrašis, līdz ar to otro trešdaļu viesi uzsāks vairākumā.

Tiesa, viena hokejista pārsvaru Latvijas komandai neizdevās realizēt, lai gan rīdziniekiem bija vairākas labas iespējas atklāt dueļa rezultātu. Neilgi pēc mazākuma izturēšanas Ņeftehimik izvirzījās vadībā, jo pēc komandas biedra uzvarēta iemetiena rezultātu pēc skaista metiena vārtu devītnieka atklāja Maksims Ribins. Nepagāja gan pārāk ilgs laiks, kad Rīgas Dinamo rezultātu līdzsvaroja - Saulietis ar metienu aiz aizsarga pārsteidza mājinieku vārtsargu somu Villi Kolpanenu.

Dueļa 26.minūtē Latvijas vienība jau izvirzījās vadībā, kad pēc rikošeta ripa atrada ceļu vārtos vairākumā pēc Hosas metiena. Tiesa, dažas minūtes vēlāk jau Ņižņekamskas komanda panāca neizšķirtu, jo precīzs bija Jegora Antropova raidījums. Mača 36.minūtē, spēlējot mazākumā, lieliska iespēja pretuzbrukumā gūt vārtus bija Jurim Upītim, taču viņam neizdevās tipu raidīt tukšos sāncenšu vārtos. Tomēr pašā trešdaļas izskaņā Rīgas Dinamo no jauna izvirzījās vadībā, kad no vārtu priekšas precīzs bija Dārziņš.

Noslēdzošās trešdaļas pirmajā pusē Latvijas komanda nopelnīja divus noraidījumus, kurus gan Ņeftehimik hokejistiem izmantot neizdevās. Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Rīgas Dinamo arvien uzskatāmāk sāka spēlēt no aizsardzības, cerot kādā no epizodēm aizskriet pretuzbrukumā. 56.minūtē viesi tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kura laikā teicama iespēja iemest ceturto ripu pretinieku vārtos bija Gunāram Skvorcovam, taču viņš savu iespēju neizmantoja. Pēc tam pretuzbrukumā jau lielisku vārtu gūšanas iespēju radīja Ņeftehimik, bet mājinieki nespēja ripu raidīt jau praktiski tukšos rīdzinieku vārtos.

Cīņu tiešraidē translē televīzijas kanāls Viasat Sport Baltic (VSB).

Kā zināms, jauno sezonu Dinamo iesāka ar trim spēlēm savā laukumā, izcīnot vienu uzvaru pār Minskas Dinamo, bet piekāpjoties latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas Lokomotiv un līgas debitantei Soči.

Tikmēr Ņeftehimik klubs pirmajās trijās sezonas spēlēs iekrājis divus panākumus un zaudējumu. Ņižņekamskas pilsētas vienībai sezonas ievadā izdevās pārspēt Čeļabinskas Traktor, bet pēcāk panākumi tika dalīti uz pusēm ar KHL atgriezušos Toljati Lada vienību.

Ar trim punktiem trīs spēlēs "Dinamo" pašlaik ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma desmito vietu, bet Ņeftehimik ar septiņiem punktiem ieņem piekto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.

Izbraukuma turpinājumā "Dinamo" pirmdien tiksies ar Lada komandu, bet pēc tam vēl ik pēc dienas pauzes spēkosies arī ar Čeļabinskas Traktor un Hantimansijskas Jugra.

Pirmajā izbraukumā treneri līdzi ņēmuši trīs vārtsargus - Edgaru Masaļski, Jakubu Sedlāčeku un Nilu Grīnfogelu, astoņus aizsargus - Krišjāni Rēdlihu, Georgiju Pujacu, Kristapu Sotnieku, Oskaru Cibuļski, Čārlzu Genoveju, Milanu Jurčinu, Mārtiņu Poreju un Edmundu Augstkalnu, kā arī 14 uzbrucējus - Miku Indraši, Lauri Dārziņu, Miķeli Rēdlihu, Pjotru Ščastļiviju, Marcelu Hosu, Līnusu Videlu, Robertu Bukartu, Andri Džeriņu, Gintu Meiju, Juri Upīti, Mārtiņu Cipuli, Gunāru Skvorcovu, Kasparu Saulieti un Māri Bičevski.

Savukārt tuvāko spēli savā laukumā rīdzinieki aizvadīs 23.septembrī.

Starpsezona Rīgas Dinamo nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai joprojām nav ģenerālsponsora - klubu pameta galvenais naudas devējs gāzes kompānija Itera. Lai arī atrisinājums sponsoru piesaistei vēl nav atrasts, pašlaik līgumi ar vienību noslēgti ir 23 hokejistiem, no kuriem uzbrucējs Vitālijs Pavlovs piešķirtās diskvalifikācijas dēļ šosezon nevar spēlēt.

Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajāLatvijas Dzelzceļa kausā.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas Lev no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekošu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas "Spartak", bet Ukrainas kluba Doņeckas Donbass dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība Soči un Lada, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, - un Helsinku vienība Jokerit no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā - Cerības kausā.

Rīgas Dinamo iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot Donbass pārākumu.