23.05.2014. 18:25

Finālā viņa pretinieks sestdien būs argentīnietis Frederiko del Bonis, ar kuru Gulbis iepriekš kortā nav ticies. ATP ranga 45.numurs piektdien ar 6-2, 6-4 uzveica francūzi Žilu Simonu. Karjerā argentīnietis sasniedzis divus ATP turnīru finālus, uzvarot vienā no tiem - šogad Sanpaulu.

Gulbis (25) maču pret astoņus gadus vecāko Montanjesu sāka ar uzvaru pirmajā geimā pie savas serves, turpinājumā jau ar pirmo mēģinājumu nobreikojot Montanjesu, bet tad vēlreiz ar labu servi panākot 3-0. Sekoja vēl viens breiks Gulbja izpildījumā. Piektajā geimā pēc ilgas un skaistas izspēles Montanjess ieguva breikbumbu, bet Gulbis atspēlēja šo un vēl vienu, smagā cīņā tomēr panākot 5-0. Sestajā geimā pēc Montanjesa dubutkļūdas servē Gulbis tika pie pirmās setbumbas un 28 minūšu laikā triumfēja pirmajā setā.

Otrā seta pirmajā geimā atkal pārāks latvietis. Montanjesa neveiksmes turpinājās otrajā, kad viņš ceturto reizi nespēja uzvarēt geimā pie savas serves, lai gan bija vadībā pat ar 40:15. Pēc tam atkal uzvarēja Gulbis, bet ceturtajā geimā spānis beidzot prata izmantot savas serves priekšrocību (1-3). Piektajā geimā pēc Gulbja dubultkļūdas Montanjess tika pie divām breikbumbām, kuras latvietis atspēlēja, turpinājumā ļoti smagā cīņā tomēr piekāpjoties - pirmais breiks pretiniekam. Turpinājumā spānis bija pārāks arī sestajā geimā, atgriežoties spēlē: 3-3, bet Ernests atkal atjaunoja vadību septītajā geimā. Arī astotajā pārāks Gulbis, pēc vairākām Montanjesa kļūdām kārtējo reizi laužot spāņa servi. Devītajā geimā Gulbis tika pie trim mačbumbām, ar otro triumfējot visā mačā.

Montanjess Gulbim zaudējis jau piekto reizi karjerā, tādējādi latvieša parocīgāko pretinieku sarakstā panākot somu Jarko Nieminenu.

Gulbis ATP rangā ieņem 19.vietu, bet Montanjess atrodams 61.pozīcijā.

Gulbim šī jau kļuvusi par sekmīgo sezonu karjerā, kaut pagaidām tā ir tikai pusē. Trešdien Gulbis astoto reizi šosezon sasniedza ATP turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņam iepriekš nebija izdevies, bet tagad viņš iekļuvis ceturtajā pusfinālā, kas arī ir jauns latvieša gada labākais sasniegums.

Šogad latvietis uzvarējis 26 no 36 ATP līmeņa mačiem, izcīnot vienu titulu. ATP čempionu rangā, kurā tiek vērā tikai šogad nopelnītie punkti, Gulbis pašlaik atrodas 11.vietā.

Gulbis sacensībās izlikts ar otro numuru, kas viņam deva brīvu pirmo kārtu, otrajā kārtā viņš ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-1 uzvarēja slovāku Martinu Kližanu, bet ceturtdien ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 6-3, 3-6, 7-6 (7:5) pieveica sev labi zināmo krievu Dmitriju Tursunovu.

Par fināla sasniegšanu Gulbis nopelnījis 150 ATP ranga punktus un 40720 eiro prēmiju, bet uzvara tajā dos 250 punktus un 77315 eiro.

Montanjess pērn Nicā tika pie sava sestā ATP titula karjerā, bet pēc tam viņš pērn sasniedza vien viena turnīra pusfinālu. Šogad viņš pirms Nicas tikai reizi bija sasniedzis ATP turnīra ceturtdaļfinālu.

Abi tenisisti līdz šim savā starpā bija tikušies piecas reizes, Gulbim tiekot pie panākumiem četrās iepriekšējās cīņās un uzvarot deviņos setos pēc kārtas. Līdz šim pēdējais abu duelis bija vēl šajā māla sezonā, kad Barselonas ATP World Tour 500 sērijas sacensībās latvietis izcīnīja uzvaru ar 7-5, 6-1.

Tostarp kļuvis zināms, ka Gulbja pirmais pretinieks nākamnedēļ paredzētajā Francijas atklātajā čempionātā būs polis Lukašs Kubots (ATP 66.), kuru latvietis uzveicis abos karjeras sasvtarpējos mačos. Gulbis prestižajās sacensībās izlikts ar 18.numuru, tādējādi pirmajās divās kārtās viņam nebūs jātiekas ar citiem izliktajiem tenisistiem.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa