29.01.2015. 17:37
Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien piedzīvoja kritienu Igaunijā notiekošā Eiropas čempionāta 20 km individuālajā distancē, vēsta aģentūra LETA.

Kritiena rezultātā Rastorgujevs salauzis savas šautenes laidi. Latvijas Biatlona federācijas (LBF) prezidente Baiba Broka uz vietas atzinusi: tāda šautenes laide, kāda ir Rastorgujevam, nav nopērkama, tāpēc šis uzskatāms par ļoti būtisku zaudējumu.

"Laide salūza tādā vietā, kurā nav iespējams to sataisīt. Jauna gan nemaksā daudz, 500 līdz 1000 eiro, bet tā ir katram sportistam speciāli taisīta. Šī bija taisīta Somijā un kalpoja savu otro sezonu, un nu mums jāmeklē speciālists, kurš būtu gatavs nekavējoties tādu uztaisīt. Mums vēl ir vecā laide, kas bija pirms šīs. Mēģināsim pielāgot, bet nevaru apgalvot, ka izdosies," žurnālistiem klāstīja sportista treneris Intars Berkulis.

Pirmajās divās šaušanās Rastorgujevs bija pieļāvis pa divām kļūdām, bet trešo šaušanu veica nekļūdīgi. Ceturtajā šaušanā sportista kritienā cietusī šautene vairs nespēja precīzi darboties.

Vēl neilgi pirms ceturtdienas sacensībām pastāvēja bažas par Rastorgujeva spējām iziet trasē, jo vēl trešdien no rīta viņam bijusi temperatūra un aizkritis kakls. Vienīgi ceturtdien no rīta ārsti devuši viņam atļauju doties uz Otepē.

Individuālajā distancē Rastorgujevs pirms gada kļuva par Eiropas čempionu, bet sprintā izcīnīja bronzu.

No citiem Latvijas sportistiem 20 km distancē Toms Praulītis ar četrām kļūdām šaušanā ierindojās 70.vietā, bet Roberts Slotiņš finišēja 75.pozīcijā, pieļaujot septiņas kļūdas. Tikmēr Daumants Lūsa ar sešām kļūdām ierindojās 87.vietā 98 finišējušo sportistu vidū.

Par čempionu vējainajos apstākļos ar divām kļūdām šaušanā kļuva Soču olimpisko spēļu stafetes sacensību zelta medaļas ieguvējs Aleksejs Volkovs no Krievijas, kurš finišā par minūti un 5,6 sekundēm apsteidza četras kļūdas pieļāvušo Sergeju Semenovu no Ukrainas. Savukārt minūti un 31,2 sekundes uzvarētājam zaudēja bulgārs Vladimirs Ilijevs, kurš arī nesašāva četrus mērķus.

Kā ziņots, Baiba Bendika ceturtdien ar astoņām kļūdām šaušanā ieņēma 57.vietu 15 kilometru individuālajā distancē, bet Inga Paškovska ar deviņām kļūdām bija 62.pozīcijā starp 66 finišējušajām sportistēm.

Eiropas čempionāts Otepē turpināsies līdz otrdienai.