16.11.2015. 14:50
Latvijas komanda Rīgas Dinamo šodien Jekaterinburgā pret vietējo Avtomobilist noslēdz kārtējo šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izbraukuma sēriju.

Spēles sākums iecerēts plkst.16 pēc Latvijas laika, un to tiešraidē būs iespējams vērot kanālā Viasat Sport Baltic.

Pirmdien kļuvis zināms, ka KHL Sporta un disciplinārlietu komiteja anulējusi Dinamo hokejistam Mārim Jasam sestdien spēlē pret Hantimansijskas Jugra piespriesto noraidījumu līdz spēles beigām.  Izskatot šīs epizodes videoierakstu, komiteja secinājusi, ka Jass nospēlējis noteikumu robežās un viņam uzliktais 5+20 minūšu sods ir anulējams.

Kā zināms, nesen noslēdzās izlašu pārtraukums. Pirms pārtraukuma rīdzinieki bija izcīnījuši četras uzvaras pēc kārtas, taču noslēdzošajā mačā ar 0:2 izbraukumā piekāpās Baltkrievijas klubam Minskas Dinamo.

Savukārt pēc pārtraukuma pirmajā spēlē rīdzinieki cieta bezierunu zaudējumu ar 1:5 pret Kazahstānas klubu Astanas Baris, bet ceturtdien ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Omskas Avangard, kamēr sestdien Dinamo ar 1:2 piekāpās Hantimansijskas Jugra.

Tikmēr Avtomobilist pēdējās sešās spēlēs izcīnījusi tikai vienu uzvaru. Pie tam, oktobra beigās Rīgā tā pret Dinamo atradās vadībā ar 4:1, taču pēdējās spēles minūtēs ielaida divus vārtus, turklāt piedzīvoja zaudējumu papildlaikā ar 4:5.

Pēc izbraukuma rīdzinieki aizvadīs trīs mājas spēļu sēriju, tiekoties ar Soči, Jaroslavļas Lokomotiv un Toljati Lada komandām.

Kā zināms, Dinamo izbraukumā līdzi paņēmusi arī iepriekš savainoto aizsargu Oskaru Cibuļski, kurš laukumā atgriezās mačā pret Avangard. Pašlaik 27 gadus vecais Cibuļskis nopietnā galvas savainojumā iedzīvojās oktobra sākumā, un kopš tā laika viņš nebija spēlējis. Šosezon aizsargs piedalījies 15 spēlēs, pirmo reizi ar rezultativitāti izceļoties tieši pret Avangard, kad guva savus pirmos vārtus šogad.

Izbraukumā ar komandu devušies 25 hokejisti: vārtsargi Jūakims Ēriksons, Jakubs Sedlāčeks, Nils Grīnfogels; aizsargi Stīvens Saigo, Tomāšs Kundrāteks, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Kristaps Sotnieks, Ēriks Ševčenko, Māris Jass, Aleksandrs Jerofejevs, Oskars Cibuļskis; uzbrucēji Lauris Dārziņš, Tims Sestito, Ville Leino, Miks Indrašis, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis, Gints Meija, Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Armands Bērziņš, Edgars Kulda, Māris Bičevskis un Vitālijs Pavlovs.

Izbraukumā nav devušies savainotais uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs un cits uzbrucējs Roberts Locāns, kurš palīdz Rīga komandai svarīgās Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) čempionāta spēlēs.

Ar 31 spēlē izcīnītiem 36 punktiem Rīgas Dinamo atkal pakāpusies uz priekšpēdējo, 13.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par septiņiem punktiem. Tikmēr Avtomobilist ar 49 punktiem 31 mačā ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.