10.12.2013. 14:48
Valdība otrdien atbalstīja 798 775 latu naudas balvu piešķiršanu sportistiem par augstvērtīgiem sasniegumiem 2012.gada nogalē un 2013.gadā, portālu Diena.lv informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Lielākās naudas balvas sportistiem piešķirtas par izciliem sasniegumiem Pasaules kausa izcīņās dažādos olimpiskajos sporta veidos. Skeletonistam Martinam Dukuram par Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā izcīnīto pirmo vietu skeletonā piešķirti 17 000 lati. 12 750 latus par Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto pirmo vietu pludmales volejbolā saņems pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs. 12 750 lati piešķirti arī bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim un viņa ekipāžas stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Intaram Dambim un Arvim Vilkastem par pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto pirmo vietu kombinētajā ieskaitē. Lodes grūdējam Aigaram Apinim par izcīnīto zelta medaļu Starptautiskās paraolimpiskās komitejas pasaules čempionātā vieglatlētikā piešķirta naudas balva 16 000 latu apmērā. Autosportists Reinis Nitišs par izcīnīto pirmo vietu Eiropas čempionātā rallijkrosā saņems balvu 1800 latu apmērā.

Valdības naudas balvas saņems arī sportistu treneri, atbalsta personāls un federācijas.

Valdības sēdē papildu tika atbalstīts arī Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) lūgums piešķirt naudas balvas četriem Latvijas bobsleja izlases dalībniekiem, kā arī viņu treneriem par izcīnīto 2.vietu Pasaules junioru čempionātā. LBSF iesniegums par naudas balvas piešķiršanu IZM netika iesniegts savlaicīgi, tādēļ bobslejista Oskara Ķibermaņa ekipāža par sasniegumiem pasaules junioru čempionātā saņems mazāku naudas balvu.

LETA vēsta, ka sportists prēmējamo sarakstā nebija iekļauts, jo federācija novēloti iesūtījusi iesniegumu par prēmijas piešķiršanu. Kā sēdē skaidroja federācijas pārstāvji, kļūdu pieļāvuši ilggadēji federācijas darbinieki, kas sapratuši, ka prēmijas piešķir vien par pirmo vietu, tāpēc Ķibermaņa ekipāžu sākotnēji sarakstā nav iekļāvuši.

Lai sportistam naudas balva tomēr tiktu, ministrija bija sagatavojusi vairākus priekšlikumus, piemēram, samazinot pašai federācijai piešķirtās naudas apjomu sporta veida attīstībai par 9720 latiem, šo summu piešķirot sportista ekipāžai vai arī samazinot piešķiramās naudas apjomu visām federācijām, tādējādi rodot līdzekļus prēmijai.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība) gan rosināja, ka šajā gadījumā būtu jāpiešķir mazāka prēmija, lai turpmāk neatkārtotos šādas situācijas, ka iesniegums par prēmijas piešķiršanu tiek iesniegts pēc noteiktā termiņa. Viņš rosināja prēmijas apjomu samazināt par 10%, ko valdība arī atbalstīja.

(Papildināta 4. un pievienotas pēdējās trīs rindkopas.) Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties