05.08.2015. 14:38
Latvijas futbola uzbrucējs Artjoms Rudņevs izlēmis palikt Vācijas bundeslīgas vienībā Hamburgas SV (HSV), lai cīnītos par vietu tās sastāvā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Rudņevs otrdien devās uz Grieķiju, lai pārrunātu iespējamo pievienošanos Saloniku PAOK vienībai. Turpinājumā Grieķijas mediji ziņoja, ka Latvijas futbolists jau veicis medicīniskās pārbaudes, kā arī panācis mutisku vienošanos par trīs gadu līgumu.

Tomēr otrdienas vakarā viņa līdzšinējā komanda Hamburgas SV (HSV) pavēstīja, ka gaida Rudņeva atgriešanos, bet trešdien pats futbolists Vācijas medijiem atklājis, ka izlēmis nemainīt klubu.

"Biju tur ar sievu, mēs visu apskatījām, runāju ar Franku Arnesenu, bet mans lēmums ir palikt šeit, jo tā būs labāk ģimenei," izteicies 27 gadus vecais uzbrucējs. "Vēlos izmantot pat vismazāko iespēju nostiprināties HSV sastāvā, kaut zinu, ka tas būs grūti."

Vāciju mediji spekulē, ka liela nozīme Rudņeva lēmumā ir algai, jo Hamburgā viņš saņem aptuveni divus miljonus eiro sezonā, bet Grieķijā summa būtu ievērojami mazāka.

Kā zināms, Rudņevam joprojām uz sezonu ir spēkā līgums ar HSV, tomēr tās galvenais treneris Bruno Labadija iepriekš licis noprast, ka Latvijas uzbrucējs neietilpst viņa plānos. Par iespējamo Rudņeva pāreju uz PAOK runāts jau ilgāku laiku, tomēr arī iepriekš Rudņevs allaž bija paudis, ka vēlas palikt HSV rindās arī līguma pēdējo gadu.

PAOK komandas sporta direktors ir Franks Arnesens, kurš iepriekš šādus pienākumus pildīja arī HSV rindās, piesaistot Rudņevu, kad viņš veica četrus miljonus eiro vērtu pāreju

Rudņevs 2012.gada maijā ar HSV komandu noslēdza līgumu uz četriem gadiem, kad viņu iegādājās no Polijas kluba Poznaņas Lech. Uzbrucējs kļuva par vēsturē pirmo Latvijas futbolistu bundeslīgas čempionātā.

Pirmajā sezonā Rudņevs sevi veiksmīgi pieteica bundeslīgas čempionātā, HSV rindās gūstot 12 vārtus. Tomēr nākamajā sezonā viņa pozīcija vienības sastāvā bija jūtami mainījusies un tās otro daļu viņš pavadīja izīrēts Hannover 96 komandai, kas gan beigās neizmantoja iespēju Latvijas sportista kontraktu izpirkt.

Arī pagājušajā sezonā Rudņeva loma HSV rindās bija maza - bundeslīgas ietvaros Latvijas futbolists laukumā devās 22 spēlēs, tikai sešās no tām aizvadot visas 90 minūtes.

Daugavpils futbola audzēknis savu karjeru uzsāka vietējā Daugavas komandā, bet 2009.gadā viņš samērā skandalozā transfērā pārgāja uz Ungārijas komandu Zalaegerszeg (ZTE). Pēc nedaudz vairāk nekā gada pavadīšanas Ungārijā Latvijas uzbrucējs 2010.gada vasarā pārgāja uz tā brīža Polijas čempionvienību Lech, kuras sastāvā par sevi runāt lika tā paša gada rudenī, kad iesita trīs vārtus UEFA Eiropas līgas spēlē pret slaveno Turīnas Juventus vienību.

Latvijas izlasē Rudņevs līdz šim aizvadījis 31 spēli, izceļoties ar vienu precīzu sitienu, turklāt pirms pēdējiem mačiem viņš uz Latvijas izlasi nemaz nav saukts, jo paudis, ka "nav jēgas doties uz valstsvienību negatavam".

Pagājušajā sezonā PAOK Grieķijas čempionātā ieņēma piekto vietu, kvalificējoties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrajai kārtai, ko spēja pārvarēt. Savukārt trešās kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā Grieķijas vienība ar 1:0 pieveikusi Slovākijas komandu Trnavas Spartak, bet atbildes cīņa gaidāma ceturtdien.

Jaunā Grieķijas čempionāta sezona sāksies 23.augustā.

papildināta visa ziņa Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties