29.09.2013. 11:32
Trešo zaudējumu pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlēs svētdien piedzīvoja Latvijas komanda Rīgas "Dinamo", kas ar rezultātu 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) piekāpās vien pirms šīs sezonas izveidotajai Vladivostokas "Admiral" vienībai.

Mača rezultātu otrās trešdaļas beigu daļā atklāja Viktors Drugovs, trešās trešdaļas sākumā izcēlās arī Niklass Berjforss, bet pēdējā sekundē ripu tukšos vārtos ieraidīja Envers Lisins. Savukārt Rīgas "Dinamo" komandai teicami spēlējošo pretinieku vārtsargu Jūakimu Lundstremu tā arī neizdevās pārspēt.

Jau no pirmajām minūtēm abas komandas spēja izveidot bīstamus uzbrukumus, bet pirmās trešdaļas pirmās puses labākā iespēja tika izveidota astotajā minūtē, kad Indrašis trāpīja ripu pa vārtu stabiņu. Trešdaļas vidū abas komandas apmainījās noraidījumiem, bet neviens no šiem momentiem netika izmantots.

Uz trešdaļas beigām Rīgas "Dinamo" spēlētāji sāka darboties arvien aktīvāk, iespiežot pretiniekus savā zonā uz ilgāku laiku, tomēr pirmajās 20 cīņas minūtēs rezultāts tā arī netika atklāts.

Otrā trešdaļa sākās ar Oskara Cibuļska rupju kļūdu vidusszonā, kas ļāva pretinieku spēlētājam Igoram Bortņikovam izslidot vienam pret rīdzinieku vārtsargu Mīkaelu Telkvisto, tomēr nespēja viņu pārspēt. Kaut mačs notika ar izteiktu Rīgas "Dinamo" vārtsargu, arī nākamo bīstamo momentu ātrā uzbrukumā izveidoja tieši "Admiral", bet Telkvists izvilka ripu no vārtu līnijas.

Trešdaļas turpinājumā "Admiral" hokejisti sāka spēlēt arvien pārliecinošāk un cīņas 36.minūtē arī atklāja rezultātu, kad pēc uzvarēta iemetiena izcēlās Viktors Drugovs. Arī pēc gūtajiem vārtiem pārsvars kādu brīdi piederēja mājiniekiem, bet trešdaļas pēdējā minūtē jau aktīvi uzbruka Rīgas "Dinamo", jo cīnījās vairākumā. Tomēr Latvijas komanda atradās iedzinējos ar 0:1.

Arī izšķirošo trešdaļu aktīvāk centās uzsākt Rīgas "Dinamo" hokejisti, tomēr ar rezultativitāti izcēlās tieši "Admiral" komanda, kad pretuzbrukumā rezultatīvs bija zviedrs Niklass Berjforss un 45.minūtē Latvijas vienība nokļuva iedzinējos ar 0:2.

Pēc otrajiem zaudētajiem vārtiem Rīgas "Dinamo" hokejisti intensīvi spieda pretiniekus, tomēr atkal bīstamāk uzbruka tieši "Admiral" vienība, kas atbildēja ar sekmīgiem pretuzbrukumiem. Vienu no tiem piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām izveidoja "Admiral" kapteinis Envers Ļisins, kurš nespēja izmantot izgājienu vienatnē pret Telkvistu.

Pamatlaika beigās rīdziniekiem bija iespēja cīnīties vairākumā, tomēr neviens no daudzajiem momentiem tā arī netika izmantots, turklāt pēdējā sekundē Rīgas "Dinamo" ielaida ripu tukšos vārtos un cieta jau trešo neveiksmi pēc kārtas.

Kā ziņots, pirmajā šī izbraukuma spēlē rīdzinieki ar rezultātu 1:2 piekāpās Habarovskas "Amur" hokejistiem, bet vēl pirms tam savā laukumā ar 2:3 zaudēja Pētera Skudras trenētajai Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienībai.

Turpinājumā Rīgas "Dinamo" dosies uz Novosibirsku, lai 1.oktobrī aizvadītu maču ar vietējo "Sibirj" komandu, bet pēdējā izbraukuma cīņa būs Novokuzņeckas "Metallurg" vienību.

Līdz ar to šajā izbraukuma sērijā Rīgas "Dinamo" hokejisti devušies maršrutā Rīga-Novosibirska-Habarovska-Vladivostoka-Habarovska-Novosibirska-Novokuzņecka-Novosibirska-Rīga.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar 18 punktiem 11 mačos joprojām saglabā ceturto vietu.

Tikmēr Rīgas "Dinamo" pretinieki "Admiral" vien piektdien tika tikai pie pirmās uzvaras pamatlaikā, kad savā laukumā ar 4:2 pieveica Maskavas CSKA komandu. Vladivostokas klubs ar 11 punktiem deviņos mačos pakāpies uz desmito vietu Austrumu konferencē.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.