19.06.2015. 10:35
Latvijas vīriešu pludmales volejbola duets Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs piektdien grūtā cīņā sasniedza Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošo pirmo Eiropas spēļu izslēgšanas turnīru, bet Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža spēja triumfēt savā apakšgrupā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Sacensību 19.numurs apakšgrupas izšķirošajā mačā ar 2-1 (21:15, 18:21, 15:11) uzveica ukraiņus Jaroslavu Gordijejevu un Vladislavu Jemeļjančiku, kuriem ticis 30.numurs.

Izšķirošajā setā Sorokins un Solovejs vēl bija iedzinējos ar 9:10, tomēr atlikušajā mačā uzvaras kauss nosliecās viņiem par labu.

Kā zināms, C apakšgrupas pirmās kārtas mačā Sorokins un Solovejs ar 0-2 (18:21, 16:21) trešdien piekāpās Grieķijas duetam Kocilianam Georgam un Zupanam Nikam, kas izlikts ar 14.numuru, bet pēc tam ar 0-2 (17:21, 16:21) piekāpās spēcīgajiem itāļiem Paolo Ingroso un Mateo Ingroso.

Līdz ar to Sorokins/Solovejs savas apakšgrupas kopvērtējumā guva trešo vietu un vēlāk piektdien piedalīsies izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā.

Tāpat piektdienas rītā noslēdzošajā grupas ar ceturto numuru izliktie Pļaviņš un Regža ar 2-1 (21:19, 21:23, 15:11) uzveica Austrijas duetu Pēteru Eglsēru un Danielu Milneru, kas izlikts ar 13.numuru.

Pirmajā setā Pļaviņš un Regža vēl zaudēja ar 17:18, tomēr pēdējās izspēles aizvadīja pārliecinoši. Otrajā setā latvieši jau droši kontrolēja dueļa gaitu, izvirzoties drošā vadībā ar 20:16, tomēr nespēja izmantot piecas mačbumbas un cieta neveiksmi ar 21:23.

Līdz ar to dueļa uzvarētāju nācās noskaidrot trešajā setā, kurā Latvijas sportisti tomēr spēli vērsa sev par labu, kaut tehniskajā pārtraukumā vienības vēl devās pie rezultāta 7:7.

Jau vēstīts, ka trešdien Pļaviņš/Regža D apakšgrupas pirmajā mačā spraigā cīņā ar 2-1 (19:21, 22:20, 15:10) pieveica Somijas duetu Peku Pīpo un Jirki Nurminenu, kas turnīrā ticis pie 29.numura, bet ceturtdien ar 2-1 (24:22, 17:21, 15:11) pārspēja ar 20 numuru izlikto baltkrievu duetu Aleksandru Kavaļenku un Aleksandru Djadko.

Līdz ar to Latvijas sportisti triumfēja savā apakšgrupā, automātiski kvalificējoties izslēgšanas sacensību otrajai kārtai jeb astotdaļfinālam, kas risināsies sestdien.

Kā zināms, ikdienā Pļaviņš pasaules tūrē sacenšas ar Hermanu Egleskalnu, tomēr šī turnīra nolikums viņam lika spēlēt ar Regžu.

Piektdienas rītā dalību Eiropas spēlēs noslēdza Latvijas loka šāvēja Anete Kreicberga, kura sacensību 1/32 fināla mačā ar 0-6 kapitulēja spēlē ar vācieti Elēnu Rihteri.

Pirms tam kvalifikācijas turnīrā Kreicberga ar 604 punktiem ieņēma 54.vietu starp 62 dalībniecēm, bet Rihtere priekšsacīkstēs uzrādīja 11.rezultātu.

Vēl kvalifikācijas sacensības 25 metru distancē ar pistoli piektdien sāka jaunā šāvēja Agate Rašmane, kura pirmajā kvalifikācijā, pateicoties precizitātei, iekrāja 289 punktus, kas viņai devis devīto vietu starp 28 sportistēm.

Otrā kārta, kurā tiks veikta šaušana uz ātrumu, risināsies sestdien.

Pirms tam trešdien latviete piedalījās kvalifikācijā ar pneimatisko pistoli desmit metru distancē, kur gan palika 31.vietā no 36 dalībniecēm.

Tāpat kvalifikācijā no viena metra tramplīna piektdienas rītā piedalās arī daiļlēcēja Annija Zagorska.

Pēc pirmajām sešām sacensību dienām medaļu vērtējumā līdere ar 22 zeltiem, deviņiem sudrabiem un tikpat bronzām ir Krievija, bet tai ar 12 zelta godalgām, kam pievienotas arī piecas sudraba un 12 bronzas, seko mājiniece Azerbaidžāna. Tikmēr septiņi zelti, viens sudrabs un piecas bronzas ir Ungārijai.

Latvija šajās Eiropas spēlēs pagaidām izcīnījusi vienu medaļu - otrdien bronzu svara kategorijā līdz 63 kilogramiem ieguva brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Eiropas spēlēs, kas ilgs līdz 28.jūnijam, piedalās vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu, kuri sacenšas 20 sporta veidos, bet plānots, ka Latviju kopumā pārstāvēs aptuveni 65 atlēti.

Dažos no sporta veidiem (šaušanā, galda tenisā un triatlonā) atlēti varēs nopelnīt ceļazīmi uz 2016.gadā Riodežaneiro paredzētajām olimpiskajām spēlēm. Savukārt peldēšanā un vieglatlētikā būs iespējams izpildīt nepieciešamos normatīvus, lai kvalificētos nākamā gada Olimpiādei. Tikmēr džudo un cīņa šajās sacensībās vienlaicīgi būs arī Eiropas čempionāti, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss.

Tāpat spēļu programmā nav arī tādu olimpisko sporta veidu kā burāšana, airēšana un modernā pieccīņa. Basketbola vietā ir strītbola sacensības. Tāpat nav klasiskā futbola, bet ir pludmales futbols. Savukārt no neolimpiskajiem sporta veidiem programmā iekļuvuši karatē un sambo.

papildināts viss teksts Reklāmas baloni Reklāmas baloni Lāčplēša 104, Rīga, LV-1003
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties