05.09.2013. 19:40
Slovēnijā notiekošajā Eiropas čempionāta basketbolā B grupas otrajā spēlē Latvijas izlase dramatiskā cīņā uzvarēja Melnkalnes valsvienību - 73:72 (17:17, 20:20, 17:15, 19:20). Uzvaru mūsu valstvienībai atnesa Kristapa Janičenoka precīzs metiens sešas sekundes pirms spēles beigām.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Spēles pēdējās ceturtdaļas vidū Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar astoņu punktu deficītu - 59:67, taču pateicoties Riharda Kuksika un Kristapa Janičenoka precīzajiem metieniem vārda tiešā nozīmē izrāva savu otro pēc kārtas uzvaru Eiropas čempionātā, ievērojami  palielinot izredzes turpināt cīņu par vietu izslēgšanas spēlēs. 

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās bija K. Janičenoks - 15 punkti, savukārt 12 punkti Rolanda Freimaņa rēķinā. Vismaz vienu punktu guva visi deviņi laukumā izgājušie basketbolisti.

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc ceturtdien Eiropas čempionāta priekšsacīkšu otrajā spēlē gūtās uzvaras pret Melnkalni atzina, ka pēdējās minūtēs nācies spēlēt avantūriski, lai lauztu nelabvēlīgo cīņas gaitu. “Es gan negaidīju, ka viņi tik ļoti apjuks. Kopumā tā bija pacietīga, laba spēle, un galvenais, ka tas rezultāts ir pozitīvs,” žurnālistiem Jesenicē teica treneris. Izšķirošā groza autors Kristaps Janičenoks uzsvēra, ka komandā nav pārlieku lielas eiforijas: “Lēnām pildam uzdevumu no spēles uz spēli.”  

“Pēdējās četrās minūtēs, nonākot pie mīnus seši, mums bija kaut kas jādara. Lai gan Melnkalnei ir milzīgs auguma pārsvars, tā ir tiešām fiziska, pieredzējusi, atlētiska komanda. Mums bija kaut kur jāriskē. Nolikām Rihardu [Kuksiku] ceturtā numura pozīcijā. Tas nebija no zila gaisa izdomāts, mēģinājām piespiest viņus mest pustālos, tālos pēc dribla,” Bagatskis skaidroja, kā izdevies mainīt spēles ritējumu. “No malas tā tiešām varbūt izksatījās pēc avantūras. Aizsardzībā mums līdz ar to bija problēmas, bet uzbrukumā mums tas bija pluss, ko paši arī redzējāt. Varēja būt vēl labāk, ja Rolandam nebūtu izslīdējusi bumba, ja Kristapam metienā nebūtu izspēlējusi bumba. Uzbrukums mums kļuva kustīgāks, mums ir laba bumbas rotācija. Beigās tiešām varēja redzēt, ka viņi apjuka, negaidīja, ka tā notiks.”

Treneris piekrita, ka ir iemesls būt nedaudz apmierinātiem, papriecāties, taču jāstrādā tālāk. “Nulles vērtība ir tam visam, ko mēs daram, ja nebūs labs turpinājums. Protams, jāatcerās šīs sajūtas, ko izdarījām. Jāizjūt tas un jāmēģina nolikt maliņā. Nav jau ko svinēt. Viss vēl turpinās. Rīt atkal jābūt agresīvi uzvilktiem. Jebkādā veidā, bet mēs nedrīkstam būt mierīgi. Kaut kādu spēlētāju agresivitāti, uzvilkšanos var kaut kā kontrolēt, bet, ja spēlētājs ir mierīgs, viņu nekādi nevar kontrolēt,” Bagatskis aicināja spēlētājus neapstāties pie sasniegtā.

Kristaps Janičenoks noliedza, ka bilance 2-0 turnīra sākumā būtu liels pārsteigums: “Mēs lēnām pildam uzdevumu. Ejam no spēles uz spēli, gatavojamies katrai spēlei. Noteikti nav tā, ka tagad apsvērtu iespēju spēli pret Lietuvu atdot, lai labāk sagatavotos nākamajām.” Pēdējā uzbrukumā viņam bumbu no groza apakšas atmeta komandas kapteinis Jānis Blūms. “Principā bija doma, ka man jāspēlē pikenrols un jāskatās, kas notiks. Atradu brīvu Kristapu, kurš tālāko uzdevumu teicami izpildīja,” veiksmīgo uzbrukumu atcerējās Blūms.

Jāatgādina, ka pirmajā čempionāta mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 86:75 trešdien pārspēja Bosnijas un Hercegovinas basketbolistus. Latvijas izlase Eiropas čempionātu finālturnīros pie uzvaras tika pēc ilgāka pārtraukuma, jo pirms diviem gadiem tā piedzīvoja zaudējumus visās piecās cīņās.

Savukārt Melnkalne savā pirmajā spēlē trešdien ar 81:80 uzvarēja Maķedoniju. Panākums šajā cīņā tika gūts salīdzinoši skandalozi, jo par pēdējo sekunžu notikumiem Maķedonija vēlāk iesniedza oficiālu protestu, kas gan tika noraidīts.

Turpinājumā B apakšgrupas mačos Latvijas izlase piektdien spēkosies ar principiālajiem pretiniekiem Lietuvu, bet nākamajā dienā paredzēta brīvdiena. Duelis pret Serbiju gaidāms svētdien, bet noslēdzošā apakšgrupas cīņa paredzēta pirmdienas pēcpusdienā pret Maķedoniju.

Otrajam turnīra posmam kvalificēsies četru apakšgrupu trīs labākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts būs noslēdzies. Ja Latvijas basketbolisti spēs kvalificēties otrajai kārtai, viņiem E apakšgrupā pretiniekos būs trīs labākās komandas no A grupas (Ukraina, Lielbritānija, Francija, Vācija, Izraēla un Beļģija). Komandas uz otro posmu ņems līdzi pirmā posma savstarpējās spēlēs izcīnītos panākumus.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties