04.08.2013. 21:15
Lietuvas jaunā peldētāja Rūta Meilutīte svētdien izcīnīja sudraba godalgu Barselonā notiekošā pasaules čempionāta 50 metru brasa distances sacensībās.Fināla peldējumā par uzvarētāju kļuva Jūlija Jefimova no Krievijas, kura distanci veica...

Fināla peldējumā par uzvarētāju kļuva Jūlija Jefimova no Krievijas, kura distanci veica 29,52 sekundēs, bet Meilutīte viņai piekāpās par 0,07 sekundēm.

Pirms tam sestdien lietuviete šīs distances pusfināla peldējumā uzstādīja jaunu pasaules rekordu, kuru tikai pirms dažām stundām bija labojusi Jefimova. Sešpadsmit gadus vecā Meilutīte distanci veica 29,48 sekundēs.

Šajā čempionātā Meilutīte izcīnīja divas medaļas. Iepriekš viņa palika nepārspēta 100 metru brasa distancē, kurā arī uzstādīja jaunu pasaules rekordu - viņa distanci veica minūtē un 4,35 sekundēs.

Zīmīgi, ka 100 metru brasa distancē otrā aiz lietuvietes fināla peldējumā palika tieši Jefimova.

Kā ziņots, Meilutīte pērnā gada Londonas olimpiskajās spēlēs kļuva par vienu no visvairāk apspriestajiem sportistiem. Tikai 15 gadu vecumā viņa kļuva par olimpisko čempioni 100 metru distancē brasā, kas vēlāk ļāva viņai tapt izraudzītai arī par Lietuvas gada cilvēku.

Triumfa lidojumu lietuviete turpināja arī decembrī, kad Stambulā notikušajā pasaules čempionātā īsajā baseinā palika nepārspēta 50 un 100 metru distancēs brasā, kā arī izcīnīja sudrabu 200 metru kompleksajā peldējumā.

Savukārt par pirmo sieviešu peldētāju, kura vienā pasaules čempionātā izcīnījusi sešas zelta medaļas, svētdien kļuva 18 gadus vecā Misija Frenklina no ASV, kura sesto zeltu izcīnīja kopā ar ASV komandu, triumfējot 4x100 metru kompleksā peldējuma stafetē.

Četrkārtējā Londonas Olimpiādes zelta medaļniece Barselonā kļuva par pasaules čempioni arī 100 un 200 metros uz muguras, 200 metros brīvajā stilā un vēl divos stafetes peldējumos - 4x100 un 4x200 metros brīvajā stilā.

Citviet svētdien - čempionāta noslēdzošajā dienā - vīriem 50 metros uz muguras par pasaules čempionu kļuva Kamils Lakūrts no Francijas, bet 400 metru kompleksajā peldējumā pie zelta tika Daija Seto no Japānas.

Lakūrts svētdien kļuva par vēl vienas zelta medaļas ieguvēju, kad kopā ar Francijas komandu triumfēja 4x100 metru kompleksajā stafetes peldējumā.

Tikmēr 50 metru brīva stila distancē sievietēm par čempioni kļuva Nīderlandes sportiste Rainomi Kromovidžodžo, kurai pēc trim bronzas godalgām šī bija pirmā zelta medaļa Barselonā. Savukārt 1500 metros brīvajā stilā vīriem nepārspēts palika Jans Suņs no Ķīnas, kuram tas bija trešais zelts šajā čempionātā un kopumā ceturtā medaļa Barselonā.

Sievietēm 400 metru kompleksajā peldējumā čempiones godā tika celta ungāriete Katinka Hosu, kurai tas bija otrais zelts čempionātā un kopumā trešā godalga.