10.05.2013. 20:04

Austrijas hokeja valstsvienība pasaules čempionāta spēlē piektdien ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā sagādāja kārtējo zaudējumu Slovākijai, vēl vairāk saasinot situāciju Helsinku apakšgrupas kopvērtējumā.

Rezultātu pēc deviņām spēlētām minūtēm atklāja slovāku uzbrucējs Tomašs Surovijs, bet otrajā trešdaļā izlīdzinājumu panāca Gerhards Unterlugauers.

Cīņas gaitā abas komandas veica daudz metienu pa vārtiem - 43:35 Slovākijas labā -, tomēr ne pamatlaikā, ne papildlaikā rezultāts vairs nemainījās un uzvarētāju nācās noskaidrot pēcspēles metienos. Tajos vienīgo reizi bija austriešu zvaigzne Tomass Vaneks, dodot savai komandai otro uzvaru turnīrā.

Vēl vienā Helsinku grupas spēlē piektdien Krievija sacentīsies ar Somiju.

Kopvērtējumā tagad trīs kārtas pirms turnīra beigām ceturto vietu no astotās apakšgrupā šķir vien četri punkti.

Pa deviņiem punktiem četros mačos ir Krievijas un ASV izlasēm, kurām punktu zaudē Somija, bet vēl par punktu mazāk ir Slovākijai. Pie sešiem punktiem tikusi Francijas izlase, Austrijas kontā ir pieci punkti, četri punkti ir Vācijai, bet Latvija ir pēdējā, astotajā, vietā ar trim punktiem.

Līdz ar to dzīvības un nāves mačs risināsies sestdien, kurā spēkosies Latvija un Vācija. Šīs cīņas zaudētājai reāli sāks draudēt izkrišana no augstākās divīzijas.

Tikmēr Čehija S grupas mačā ar 4:2 salauza pastarītes Slovēnijas pretestību. Rezultātu sestajā minūtē atklāja čehu hokejists Petrs Koukals, tomēr nākamos divus vārtus guva slovēņi Roberts Saboličs un Roks Tičars. Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē izlīdzinājumu 2:2 Čehijai panāca Jirži Hudlers.

Otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās, un vadību Čehija atguva vien 46.minūtē, kad izcēlās Zbiņeks Mihaleks. Savukārt punktu spēlei 56.minūtē pielika Jirži Novotnijs.

Vēl vienā Stokholmas grupas spēlē piektdien Baltkrievija tiksies ar Kanādu.

Grupā joprojām līdere ar 11 punktiem četrās spēlēs ir daudzus pārsteigumus sagādājusī Šveice, kurai punktu zaudē Kanāda, bet trešā ar deviņiem punktiem ir Zviedrija, kas jau aizvadījusi piecas spēles.

Uz ceturto vietu ar astoņiem punktiem pakāpās Čehija, kurai divus punktus zaudē Norvēģijas izlase. Baltkrievijai un Dānijai ir pa trim punktiem, bet pastarītei Slovēnijai - viens punkts.