29.05.2013. 20:00
Pirmajā setā Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis savu pretinieku no Francijas Gaelu Monfisu pārspēja ar rezultātu 7:6 (7:5), bet nākamajos trijos piekāpās ar 4:6, 6:7 (4:7) un 2:6.

Šī mača sākumā katrs no spēlētājiem spēja uzvarēt pa vienam setam. Trešajā setā Ernests Gulbis izcīnīja uzvaras pirmajos divos geimos, bet pēc tam piekāpās nākamajos piecos. Astotajā geimā latvietis spēja saņemties un pārtraukt savu ieilgušo neveiksmju sēriju. Devītajā viņš atspēlēja vairākas setbumbas un izdarīja breiku, panākot setā rezultātu 4:5. Desmito geimu Ernests Gulbis uzvarēja, nezaudējot nevienā izspēlē.

Vienpadsmitajā geimā viņš ieguva četrus breikpunktus, bet nespēja nevienu no tiem realizēt, un Gaels Monfiss vinnēja šīs spēles skaistāko geimu. Divpadsmitajā latvietis spēja atlikt seta uzvarētāja noskaidrošanu uz taibreiku, kurā Ernests Gulbis piekāpās francūzim ar 4:7.

Ceturtā seta pirmajā geimā latvietis nespēja nosargāt savu servi un Gaels Monfiss izdarīja breiku. Nākamajos trijos uzvarēja servējošie tenisisti. Piektajā geimā francūzis nopelnīja trīs breikpunktus, no kuriem vienu spēja realizēt.

Sestajā Gaels Monfiss nosargāja savu servi un rezultāts kļuva 5:1 viņa labā. Septītajā Ernests Gulbis spēli paildzināja uz vēl vienu geimu, kas kļuva par pēdējo. Četros setos uzvaru Roland Garros turnīra otrās kārtas spēlē izcīnīja francūzis.

Ernests Gulbis un Gaels Monfiss savā starpā līdz šim nebija aizvadījuši nevienu maču. Uz papīra par šīs spēles favorītu tika uzskatīts Latvijas tenisists, taču francūzis uz Parīzes kortu māla vienmēr ir spēlējis ļoti veiksmīgi – 2008. gadā viņam izdevās sasniegt Francijas atklātā čempionāta pusfinālu.

"Ernests ir labā formā, bet es centīšos parādīt, ka pat pēc ilgstoša pārtraukuma ar mani ir grūti cīnīties un pārspēt nebūs viegli," interneta vietne sport24.com pirms spēles ar Ernestu Gulbi citēja Gaelu Monfisu.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131