14.03.2014. 18:54
Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev" vienība piektdien izvirzījās vadībā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pret latviešu speciālista Pētera Skudras vadīto Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komandu.

Sērijas piektajā mačā "Salavat Julajev" savā laukumā bija pārāka ar 4:2 (1:1, 1:1, 2:0), sērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 3-2.

Pēc pirmajām divām trešdaļām rezultāts bija neizšķirts 2:2, taču trešās trešdaļas astotajā minūtē uzvaras vārtus guva Jegors Dubrovskis, kuram tie bija otrie šajā mačā. Savukārt ceturtos vārtus pamatlaika priekšpēdējā minūtē guva soms Anti Pilstrēms, raidot ripu tukšos "Torpedo" vārtos.

Zīmīgi, ka šī bija pirmā reize, kad kādai no šīs sērijas komandām izdodas uzvarēt savu skatītāju priekšā.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 40 sekundes, kas bija pārliecinoši ilgākais laiks starp abām komandām. Latvijas hokejists šo minūšu laikā izcēlās ar diviem metieniem pa vārtiem un vienu bloķētu sāncenšu metienu.

"Salavat Julajev" un "Torpedo" regulārajā čempionātā ieņēma Austrumu konferences attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Abu komandu nākamais mačs, kas var būt izšķirošais, norisināsies svētdien Ņižņijnovgorodā.

Tikmēr Austrumu konferences pusfinālu izdevies sasniegt Magņitogorskas "Metallurg" vienībai, kas ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā mačā savā laukumā ar 4:3 (2:0, 0:2, 1:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja līgas jaunpienācēju Vladivostokas "Admiral".

Lielisku sniegumu šajā mačā demonstrēja regulārās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Sergejs Mozjakins, kurš mājinieku labā šajā mačā guva uzvaras vārtus pagarinājumā, kā arī izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm, tādējādi piedaloties visos "Metallurg" komandas vārtu guvumos.

Sērijā "Metallurg" hokejistiem izdevās triumfēt ar 4-1.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas "Dinamo".