09.12.2012. 17:48

Latvijas čempionvienība basketbolā "VEF Rīga" kārtējā VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta B apakšgrupas spēlē svētdien izbraukumā ar 86:82 (30:25, 16:19, 20:26, 20:12) pārspēja "Ņižņij Novgorod" komandu no Krievijas.

Rezultatīvākais Latvijas vienības sastāvā bija amerikāņu saspēles vadītājs Ērls Roulends, kurš guva 17 punktus, savāca septiņas atlēkušas bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bet Kaspara Bērziņa kontā bija 16 punkti un piecas bumbas zem groziem.

Pirmos trīs punktus šajā spēlē guva viesi no Rīgas, kad precīzs bija Denjelss. Pretinieki gan spēja rezultātu izlīdzināt un ceturtdaļas turpinājumā ritēja līdzīga cīņa. Ceturtdaļas vidū Ņižņijnovgorodas slovēņu leģionārs Primožs Brežecs nobloķēja Bērziņa izpildīto metienu, bet tūlīt pēc tam ar vēl vienu precīzu divpunktu metienu izcēlās Denjelss. Četras ar pusi minūtes līdz pirmā spēles nogriežņa baigām laukumā tika sūtīts Dairis Bertāns, taču šoreiz viņam iesaistīšanās mačā no rezervistu soliņa neizdevās, jo jau tūlīt pēc došanās laukumā viņu no bumbas atbruņoja pretinieku spēlētājs. Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Bērziņš realizēja svarīgu trīspunktnieku, samazinot rezultāta starpību līdz trim punktiem - 22:25

Ceturtdaļas pēdējā minūtē nesportisku piezīmi saņēma mājinieku basketbolists Valentīns Jurčiks, bet Bērziņš realizēja abus galvenā tieneša piešķirtos soda metienus, panākot neizšķirtu 25:25. Pašās ceturtdaļas beigās "VEF Rīga" basketbolisti nospēlēja ļoti veiksmīgi gūstot vēl piecus punktus un noslēdzot to savā labā ar 30:25.

Otrās ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu uzsāka Bertāns, bet uzreiz pēc tam vēl divus punktus guva Bērziņš panākot savai komandai desmit punktu pārsvaru. Pie rezultāta 32:25 par labu Latvijas klubs, Ņižņijnovgorodas komandas treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu. Jau ceturtdaļas vidū rīdzinieki bija savākuši piezīmju normu, bet tas netraucēja turpināt spēlēt pārliecinoši abos laukuma galos. Tomēr ceturtdaļas turpinājumā "Ņižņij Novgorod" komandai izdevās ne tikai samazināt pārsvaru, bet arī pārņemt vadību ar 43:40, tomēr pēdējos uzbrukumos "VEF Rīga" nocīnījās pietiekoši pārliecinoši un pārtraukumā devās pie 46:44.

Otro puslaiku ne īpaši veiksmīgi uzsāka "VEF Rīga" spēlētāji, ļaujot mājiniekiem realizēt trīs tālmetienus un izvirzīties vadībā ar 53:48. Tomēr ar ciešu spēli aizsardzībā Rīgas kluba spēlētāji vairākas reizes lika pretiniekiem kļūdīties un, realizējot savus metienus, spēja atgūt vadību un panākt 55:53 savā labā. Ceturtdaļas pēdējā minūtē noteikumus pārkāpa Artūrs Strēlnieks, bet mājinieku komandas spēlētājs Dmitrijs Golovins panākot 67:66. Pēdējā uzbrukumā "Ņižņij Novgorod" komanda prata realizēt vēl vienu tālmetienu un pirms pēdējās ceturtdaļas atradās vadībā ar četru punktu pārsvaru - 70:66.

Spēles pēdējās ceturtdaļas sākumā abas vienības apmainījās ar precīziem uzbrukumiem, taču rezultāta starpību rīdziniekiem samazināt neizdevās. Tomēr, pēc komandas kapteiņa Kristapa Janičenoka precīzā metiena, viesi atkal izvirzījās vadībā ar 75:74. Janičenokam šis bija tikai otrais precīzais metiens no spēles šajā mačā. Ceturtdaļas turpinājumā risinājās saspringta cīņa un pēc 35 spēlētām minūtēm tablo vēstīja 78:78.

Divas minūtes līdz pamatlaika beigām tehnisko piezīmi par simulāciju saņēma mājinieku viesspēlētājs Brežecs, bet par šo pārkāpumu piespriestos divus soda metienus realizēja Janičenoks, panākot 84:82 Rīgas kluba labā. Ceturtdaļas pēdējā minūtē plus četri, realizējot svarīgu metienu, panāca Roulends. Turpinājumā spēles rezultāts vairs nemainījās un "VEF Rīga" svinēja uzvaru ar rezultātu 86:82.

B apakšgrupas kopvērtējumā "VEF Rīga" ar sešām uzvarām astoņos mačos nostiprinājās trešajā vietā, bet Ņižņijnovgorodas klubs ar četriem panākumiem tikpat mačos ir piektais.

Abas komandas savā starpā tikās arī pagājušajā sezonā, kad uzvaras divās spēlēs guva Krievijas komanda. Savā laukumā Ņižņijnovgorodas basketbolisti uzvarēja ar 102:88, bet pēc tam arī Rīgā pagarinājumā bija pārāki ar 97:92. Savukārt pēdējo savstarpējo spēli abas vienības aizvadīja pirms sezonas, kad septembra sākumā tikās pārbaudes spēlē Lietuvā. Šajā mačā uzvaru ar rezultātu 76:65 izcīnīja rīdzinieki.

Iepriekšējo maču Latvijas klubs aizvadīja otrdien, kad Eiropas kausa izcīņas turnīra apakšgrupu sacensību piektās kārtas mačā savā laukumā ar rezultātu 83:72 uzvarēja Vācijas komandu Artland Dragons no Kvakenbrikas, saglabājot izredzes kvalificēties sacensību nākamajai kārtai.

Iepriekšējo oficiālo spēli spēli Ņižņijnovgorodas komanda aizvadīja 2.decembrī, kad ar 60:83 piekāpās Maskavas CSKA basketbolistiem

Jau vēstīts, ka VTB līgas regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 18 spēlēm. Pēc apakšgrupu sacensībām pa sešām labākajām komandām no katras grupas kvalificēsies izslēgšanas cīņām. Pirmo divu vietu ieguvēji automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, bet 3.-6.vietu ieņēmušās komandas aizvadīs astotdaļfinālu.

Astotdaļfinālā sērijas ritēs līdz vienas komandas divām uzvarām, bet ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls - līdz trijām uzvarām.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā VEF Rīga basketbolistiem tikai nedaudz pietrūka, lai kvalificētos VBL izslēgšanas mačiem.