24.12.2012. 15:28
Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā pirmdien savā laukumā ar rezultātu 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) piekāpās Latvijas izlases vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētajai Hantimansijskas "Jugra"...

Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā pirmdien savā laukumā ar rezultātu 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) piekāpās Latvijas izlases vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētajai Hantimansijskas "Jugra" komandai.

Vienīgos vārtus "Dinamo" komandas labā pirmās trešdaļas paša sākumā guva Aleksandrs Žirū, bet viesu rindās ar precīziem metieniem izcēlās Igors Skorohodovs, Konstantīns Glazačevs un Antons Buts.

Šajā mačā kapteiņa funkcijas bija uzticētas Krišjānim Rēdliham, jo diskvalifikācijas dēļ spēlēt nevarēja Mārtiņš Karsums.

Rīgas "Dinamo" jau mača pirmajā minūtē ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču komanda darbojās diezgan neizteiksmīgi un vārtus gūt nespēja. Tomēr, uzreiz jau pēc noraidītā spēlētāja došanās laukumā Aleksandrs Žirū ar precīzu metienu pārspēja Masaļski un izvirzīja mājiniekus vadībā. Spēles devītajā minūtē rīdzinieki ieguva vēl vienu iespēju spēlēt vairākumā, jo noteikumus pret Robertu Bukartu pārkāpa Mareks Trončinskis, bet jau pēc minūtes uz noraidīto soliņa devās arī Džeimijs Džonsons, atstājot Rīgas komandu četratā pret četriem viesu komandas spēlētājiem.

Jau pēc abu noraidīto spēlētāju došanās laukumā rezultātu izlīdzināja Hantimansijskas vienības spēlētājs Skorohodovs. Pirmās trešdaļas 16.minūtē vēlreiz noteikumus pret Bukartu pārkāpa viesu komandas hokejists, bet vairākumā Pols Šekura reizi trāpīja pa Masaļska sargāto vārtu stabu. Pusminūti līdz vairākuma beigām mazākumā līdz Mīkaela Telkvista sargātajiem vārtiem izlauzās Antons Buts, taču mājinieku vārtsargs nospēlēja precīzi. Spēles pirmā nogriežņa pēdējā minūtē laba iespēja izvirzīt mājiniekus vadībā bija Krišjānim Rēdliham, taču ripu tvēra Masaļskis.

Otro trešdaļu abas vienības uzsāka piesardzīgi, vairāk domājot par savu vārtu drošību. Trešdaļas septītajā minūtē laba iespēja izvirzīt vadībā "Dinamo" bija Džonsonam, taču viņš tika apturēts pretinieku aizsardzības zonas vidusdaļā. Dažas sekundes vēlāk viesu komandu vadībā izvirzīja Glazačevs. Šajā situācijā kļūdījās gan Telkvists, gan Miks Indrašis, kurš apzināti neizmantoja iespēju bloķēt metienu. Pēc neapmierinoša snieguma otrā spēles nogriežņa vidusdaļā malā tika nosēdināts Indrašis, bet pirmo maiņu veidoja Džonsons, Aleksandrs Ņiživijs un Elvijs Biezais.

Trešdaļas 13.minūtē Rīgas komandas hokejistiem bija iespēja spēlēt vairākumā, bet to neizdevās realizēt un mājiniekiem tika veltīti svilpieni no skatītāju puses, kas Rīgas publikai ir ļoti neraksturīgi. Četras minūtes līdz trešdaļas beigām ļoti labu nomaiņu aizvadīja Šekuras maiņa, vairākkārt bīstami apdraudot vārtus. Tūlīt pēc tam vēl vienu skaitlisko vairākumu ieguva "Dinamo", taču rezultātu komandai mainīt neizdevās un trešdaļa noslēdzās ar minimālu viesu komandas pārsvaru.

Pēdējo trešdaļu "Dinamo" uzsāka vairākumā, taču nespēja to pabeigt ar precīzu metienu un izlīdzināt rezultātu. Mača pēdējam nogrieznim rīdzinieki bija spējuši atrast emocijas un tā sākumu aizvadīja ar lielu pašatdevi, taču pietrūka precizitātes momentu realizācijā. Trešdaļas vidū lieliska iespēja bija Andrim Džeriņam, taču viņš nespēja pārspēt lieliski spēlējošo Masaļski.

Trešdaļas otrajā pusē ļoti labi viesu vārtos darbojās Masaļskis, atvairot vairākas bīstamus metienus. Pēdējās trīs minūtes līdz pamatlaika beigām "Dinamo" hokejisti ar lielu atdevi centās gūt otros vārtus vienādos sastāvos, bet pēdējo pusotru minūti rīdzinieki nomainīja Telkvistu pret sesto laukuma spēlētāju. Diemžēl pēdējā minūtē ripu tikšos vārtos raidīja Buts, nodrošinot "Jugra" komandas uzvaru.

Par abu komandu labākajiem spēlētājiem šajā tika atzīti abu vienību vārtsargi - Telkvists un Masaļskis.

Pēdējās deviņās spēlēs rīdzinieki tagad izcīnījuši vien divas uzvaras.

Masaļskis vārtos nebija stājies pēdējās divās spēlēs pēc kārtas, bet šajā spēlē viņš atvairīja 24 no 25 "Dinamo" spēlētāju metieniem.

Abām komandām šī spēle bija trešā pēc decembra pārtraukuma. "Dinamo" no nacionālo izlašu pārtraukuma atgriezās ar zaudējumu savā laukumā Astanas "Baris" komandai no Kazahstānas pagarinājumā ar rezultātu 2:3 un uzvara pret Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto pagājušās sezonas Gagarina kausa finālisti Omskas "Avangard" ar 4:1, bet "Jugra" ar 2:4 piekāpās latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētajai Doņeckas "Donbass" vienībai no Ukrainas un ar 1:0 uzvarēja Maskavas "Spartak".

Gadu rīdzinieki noslēgs ar diviem izbraukuma mačiem ceturtdien pret Čerepovecas "Severstaļ" un sestdien pret Čehovas "Vitjaz".

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas "Dinamo" ar 36 punktiem 37 spēlēs joprojām atrodas priekšpēdējā, 13.pozīcijā, no "play-off" zonas atpaliekot par 13 punktiem.

"Jugra" tikmēr ar 48 punktiem 36 mačos ir devītā Austrumos.

Jau vēstīts, ka regulārajā čempionātā katra komanda ar katru tiksies divas reizes, bet ar vienu vienību - četras reizes. Rīgas "Dinamo" četras reizes sacentīsies ar Minskas "Dinamo". Kopumā regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 52 mačiem - pa 26 spēlēm savā laukumā un izbraukumā.

Rīgas "Dinamo" komandai šosezon izvirzīti visaugstākie mērķi, proti, izcīnīt Gagarina kausu. Savukārt minimālais komandas uzdevums ir iekļūšana izslēgšanas spēlēs.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 24.decembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Hantimansijskas Jugra 1:3 (1:1; 0:1; 0:1)

Vārti: 2:54 Žirū (Šehura, Daugaviņš) 1:0; 11:38 Skorohodovs (Sitņikovs, Grebeškovs) 1:1; 26:50 Glazačevs (Trončinskis, Ribakovs) 1:2; 59:27 Buts (Safronovs, Demagins, t.v.) 1:3;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Edgars Masaļskis

Metieni: 25-19

Soda minūtes: 2-10