05.09.2013. 12:09
Pazīstamais latviešu motokrosa ar blakusvāģiem braucējs Lauris Daiders pieķerts dopinga lietošanā, trešdien vēstīja Starptautiskā Motosporta federācija (FIM).Daidera urīna analīzēs, kas ņemtas 21.jūlija pasaules čempionāta posma Vācijā...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Daidera urīna analīzēs, kas ņemtas 21.jūlija pasaules čempionāta posma Vācijā laikā, konstatētas aizliegtās vielas - klenbuterola - pēdas.

Klenbuterols paredzēts hroniskas astmas ārstēšanai, turklāt tas ir arī efektīgs tauku dedzinātājs, kas uzlabo vielmaiņu, stimulējot Beta-2 receptorus. Tā rezultātā organisms labāk izmanto taukaudus enerģijas iegūšanai.

Latviešu sportists pagaidām uz nezināmu laiku ir diskvalificēts no piedalīšanās sacensībās, taču atlētam ir tiesības pieprasīt B provi.

Tikmēr brāļi Daideri savā mājaslapā nākuši klajā ar oficiālu paziņojumu, kurā minēts, ka sportisti oficiālu lēmumu no FIM nav saņēmuši.

"Minētā ziņa izplatīta kā preses relīze. Nekādu lēmumu no FIM ne komanda, ne Latvijas Motokrosa federācija nav saņēmusi. Neskatoties uz to, pašreiz notiek konsultācijas starp komandas sporta medicīnas speciālistiem un Latvijas Antidopinga komisiju par turpmāko rīcību. Skaidrs ir viens, ka šīs nedēļas nogalē Francijā trasē Lauris ar Jāni kopā nestartēs. Jānis ir apņēmības pilns godam pabeigt sezonu, tādēļ tiek strādāts, lai vienotos ar kādu brīvo sportistu," teikts paziņojumā.

Pēc šajā čempionātā aizvadītiem 11 posmiem Laura un viņa brāļa Jāņa ekipāža kopvērtējumā pagaidām atrodas trešajā vietā ar izcīnītiem 347 punktiem. Vācijas posmā, pēc kura L.Daidera organismā tika atrastas aizliegtās vielas, Daideri ieņēma piekto vietu.

Kopumā čempionātā šosezon vēl ieplānoti trīs posmi.

Līdz šim labākais sasniegums brāļu Daideru karjerā bijis pasaules vicečempionu tituls 2011.gadā.

Dopinga lietošanā iepriekš pieķerti arī vairāki citi Latvijā pazīstami sportisti. 

pievienota 3., 5.-6.rindkopaDaugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties