05.09.2013. 00:05
Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem pirmās kārtas spēlē trešdien Melnkalnes izlase spraigā cīņā ar 81:80 (25:24, 20:22, 19:21, 17:13) uzvarēja Maķedoniju, bet jau ceturtdien to gaida cīņa pret Latvijas valstsvienību.

B grupas mačs punkts punktā ritēja visu 40 minūšu garumā, bet ceturtās ceturtdaļas vidū Maķedonijai bija astoņu punktu pārsvars. Gūstot sešus punktus pēc kārtas, Melnkalnes izlases pārstāvji divas minūtes pirms cīņas beigām pārsvaru samazināja līdz minimumam, bet vēlāk atkārtoti panāca viena punkta deficītu. Izlīdzinājumu un uzvaru Melnkalne nodrošināja ar naturalizētā amerikāņa Tairīsa Raisa soda metieniem desmit sekundes pirms mača beigām, divi pēdējo sekunžu metieni Maķedonijas izlases izpildījumā bija neprecīzi.

Raiss un Suads Sehovičs uzvarētāju labā guva pa 16 punktiem, bet Maķedonijas rindās ar 23 punktiem izcēlās naturalizētais amerikāņu saspēles vadītājs Bo Makkelebs.

Tiesa, pēc cīņas Maķedonijas puse iesniedza oficiālu protestu par spēles iznākumu, uzskatot, ka tās pēdējo sekunžu metiens bija jāskaita, jo tajā laikā pretinieku komandas spēlētājs bija ieķēries groza tīklā. Turnīra rīkotāji protestu sola izskatīt vēlā trešdienas vakarā.

Kā ziņots, Latvijas izlase B apakšgrupas spēļu ievadā spēja sarūpēt pārsteigumu, ar 86:75 (20:20, 23:13, 19:24, 24:18) trešdien uzvarot Bosniju un Hercegovinu.

Latvijas un Melnkalnes izlašu savstarpējā otrās kārtas cīņa notiks ceturtdien plkst.15.30 pēc Latvijas laika.

Tikmēr trešajā B grupas spēlē zaudējumu piedzīvoja Lietuva, kas ar 56:63 (10:20, 17:13, 14:18, 15:12) piekāpās Serbijai. Mants Kalnietis Lietuvas izlases labā guva 17 punktus, bet serbiem ar 20 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Nenads Krstičs.

Citviet pirmās kārtas mačos trešdien Somijas izlase negaidīti uzvarēja 2010.gada pasaules vicečempionus turkus. D apakšgrupas pirmās kārtas spēlē Somijas izlase bija pārāka ar rezultātu 61:55 (10:8, 22:11, 17:19, 12:17), otrajā spēles pusē nosargājot pirmajā puslaikā iekrāto 13 punktu pārsvaru pār komandu, kuras sastāvā ir trīs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pārstāvji.

Spēles noslēdzošo ceturtdaļu Turcijas izlase iesāka salīdzinoši lielos mīnusos, bet minūti pirms cīņas beigām pietuvojās līdz četru punktu atstatumam. Tad 25 sekundes pirms mača beigām somiem bija vairs tikai divu punktu handikaps, tomēr vēlāk veiksmīgi realizētie soda metieni ļāva uzvaru nosargāt.

Somijas izlases labā pa 12 punktiem guva Peteri Koponens un Sasu Salins, bet Turcijas vienības rindās ar 12 punktiem izcēlās Enders Arslans.

Par vairākiem pārsteigumiem Somijas izlase spēja parūpēties jau pagājušajā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem, kad astoņos mačos izcīnīja trīs uzvaras un noslēgumā ierindojās devītajā vietā.

Vēl D apakšgrupā trešdien Grieķija pārliecinoši ar 79:51 (15:13, 24:8, 20:14, 20:16) uzvarēja Grieķiju, 13 punktus gūstot Vasilim Spanulim. Savukārt pagājušā čempionāta bronzas medaļu ieguvēji Krievija ar 69:76 (18:25, 11:17, 13:14, 27:20) zaudēja Itālijai, kuras labā 23 punktus guva Luidži Detome.

Tikmēr A apakšgrupā pie negaidīta panākuma tika Lielbritānija, kas pagarinājumā ar 75:71 (22:17, 12:13, 13:22, 19:14, 9:5) pārspēja Izraēlu.

Šeit pamatlaika pēdējās divās minūtēs briti atspēlēja septiņu punktu deficītu, bet pagarinājuma otro pusi uzvarēja ar 8:0.

Lielbritānijas izlases labā 22 punktus guva Kails Džonsons, bet 18 punktus iekrāja Kīrons Ačera. Tikmēr Izraēlas valstsvienībā ar 17 punktiem izcēlās Afiks Nisims.

Citā A grupas pirmās kārtas spēlē Ukraina ar 58:57 (11:12, 15:24, 14:12, 18:9) pārspēja Beļģiju, pēdējā ceturtdaļā atspēlējot desmit punktu deficītu un 16 punktus gūstot Igoram Zaicevam.

Savukārt trešajā šīs grupas mačā pagājušā čempionāta sudraba medaļu ieguvēja Francija ar 74:80 (14:27, 25:16, 17:14, 18:23) mazliet negaidīti piekāpās Vācijai, kuras labā 19 punktus guva Robins Benzings.

Savukārt C apakšgrupas spēles ar negaidīti pārliecinošu uzvaru pār Poliju sāka Gruzija, esot pārāka ar 84:67 (20:14, 19:8, 16:15, 29:30). Ar 23 gūtiem punktiem gruzīnu labā izcēlās Viktors Sanikidze.

Pārliecinoši C grupas mačus sāka pēdējo divu Eiropas čempionātu zelta medaļu ieguvēji spāņi, kas ar 68:40 (24:9, 9:11, 16:17, 19:3) uzvarēja Horvātiju. Uzvarētāju labā attiecīgi 15 un 14 punktus guva Rudijs Fernandess un Marks Gasols.

Savukārt pie spraigā cīņā gūtas uzvaras tika mājinieki slovēņi, kas ar 62:60 (21:19, 15:13, 15:14, 11:14) pārspēja Čehiju, pēdējās divās minūtēs nosargājot savu grozu neskartu un panākumu nodrošinot ar precīziem soda metieniem. Uzvarētāju labā 11 punktus guva Jure Balažičs.

Pēc viena apļa turnīra otrajā posmā iekļūs katras apakšgrupas trīs spēcīgākās komandas, bet pārējām izlasēm čempionāts būs noslēdzies.

Eiropas čempionāts Slovēnijā ilgs līdz 22.septembrim.

papildināts viss teksts

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]