20.09.2015. 07:17
Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko Kvebekas WTA International sērijas turnīra pusfināla mačā sestdien ar 6-4, 6-2 uzvarēja Lielbritānijas tenisisti Naomi Broudiju, kura pamatsacensībās iekļuva kā "laimīgā zaudētāja", nonākot soli tuvāk savam pirmajam WTA sacensību titulam.

Broudija otrajā geimā tika pie trīs breikbumbām, taču nespēja nevienu realizēt un nonākt vadībā ar 2-0. Arī ceturtajā geimā Lielbritānijas tenisiste nopelnīja vienu breikbumbu, taču neizmantoja to. Tādējādi pirmajos četros geimos neviena no sportistēm nelauza pretinieces servi, bet rezultāts bija 2-2.

Piektajā geimā savu pirmo breikbumbu šajā mačā izmantoja Ostapenko, izvirzoties vadībā ar 3-2, bet jau nākamajā geimā uzvarēja pie savas serves, palielinot rezultāta pārsvaru (4-2). Latvijas tenisiste varēja iegūt punktu arī nākamajā geimā, kad nopelnīja divas breikbumbas, taču nevienu no tām realizēt neizdevās. Astotajā geimā Ostapenko guva vieglu punktu, neļaujot pretiniecei uzvarēt nevienā izspēlē, taču jau nākamajā geimā tikpat vieglu punktu guva Broudija. Punkts šajā setā tika pielikts desmitajā geimā, kad Ostapenko uzvarēja pie savas serves, panākot 6-4.

Otrā seta pirmajā geimā Ostapenko bija iespēja realizēt vēl vienu breikbumbu, taču Broudija atspēlējās un uzvarēja pie savas serves. Nākamajos trīs geimos veiksmīgāk spēlēja Latvijas tenisiste, kura divus punktus nopelnīja pie savas serves, bet vienreiz lauza pretinieces servi, izvirzoties vadībā ar 3-1. Divu punktu pārsvars saglabājās arī vēl pēc diviem geimiem, kad abas sportistes uzvarēja pie savām servēm.

Septītajā geimā Ostapenko vēlreiz lauza Broudijas servi, panākot jau 5-2 savā labā, bet uzreiz pēc tam uzvarēja pie savas serves, svinot pārliecinošu uzvaru arī visā spēlē. Zīmīgi, ka astotajā geimā Broudijai bija iespēja realizēt kādu no trim breikbumbām, taču tas neizdevās.

Ostapenko WTA sacensību finālā iekļuvusi pirmo reizi karjerā. Panākums Latvijas tenisistei jau ļāvis tikt pie 180 WTA ranga punktiem, kas ir par 70 punktiem vairāk nekā tas, cik nesen viņa iespēja ASV atklātajā čempionātā.

Finālā Latvijas tenisiste tiksies ar sacensību piekto numuru vācieti Anniku Beku, kura pusfinālā ar 6-2, 2-6, 6-4 pieveica ar otro numuru izlikto Mirjanu Lučiču-Baroni no Horvātijas.

Kā ziņots, Ostapenko pirmdien vienspēļu pirmās kārtas cīņā ar 7-6 (8:6), 4-6, 6-4 apspēlēja vācieti Monu Bartelu, kura bija izlikta ar trešo numuru. Turpinājumā otrajā kārtā Latvijas tenisiste ar 3-6, 6-2, 7-6 (7:3) uzvarēja amerikānieti Džesiku Pegulu, pirmo reizi karjerā sasniedzot šāda līmeņa turnīra ceturtdaļfinālu, kurā ar 6-0, 6-1 sagrāva polieti Paulu Kaniju.

Savukārt Broudija sacensības sāka no kvalifikācijas turnīra. Pirmajā kārtā ar pirmo numuru izliktā tenisiste ar 6-3, 6-7 (3:7), 6-3 apspēlēja amerikānieti Melāniju Oudinu, bet izšķirošajā - otrajā - kārtā Broudija ar 6-1, 3-6, 4-6 piekāpās ar 12.numuru izliktajai Pegulai. Tiesa, tas Lielbritānijas sportistei neliedza iekļūt pamatsacensībās kā "laimīgajai zaudētājai".

Pamatturnīra pirmajā kārtā Broudija ar 6-3, 7-6 (9:7) uzveica krievieti Allu Kudrjavcevu, turpinājumā ar 6-4, 6-2 apspēlēja amerikānieti Aleksu Gleču, bet ceturtdaļfinālā ar 3-6, 7-5, 6-3 pieveica citu amerikānieti Annu Tatišvili.

Arī Broudija savas karjeras laikā iepriekš nekad nebija sasniegusi kāda WTA turnīra pusfināla. Viņas līdz šim turnīram labākais rezultāts bija otrās kārtas sasniegšana, kas izdevās augustā Vašingtonā notikušajā WTA "International" sērijas turnīrā. Tā arī līdz šīm sacensībām bija vienīgā uzvara WTA pamatturnīros.

Pirmdien publicētajā WTA rangā Ostapenko pakāpusies par 13 pozīcijām un ieņem rekordaugsto 101.vietu, par nieka punktu atpaliekot no pirmā simtnieka. Tikmēr Broudija atrodama 157.pozīcijā. Karjeras augstākais rezultāts - 138.vieta - sasniegts pērnā gada septembrī.