05.07.2015. 10:00
Latvijas rekordiste šķēpmešanā Madara Palameika sestdien ieņēma piekto vietu Parīzē notikušajās Dimanta līgas posma sacensībās vieglatlētikā.

Palameika šķēpu raidīja 62,28 metru tālumā, kas latvietei deva piekto pozīciju.

Uzvaru sacensībās ar 64,42 metru tālu metienu izcīnīja čehiete Barbora Špotākova, bet otro vietu ieņēma austrāliete Kimberlija Mikle, kurai izdevās šķēpu raidīt 63,80 metru tālumā.

Savukārt trešajā vietā ar 63,15 metrus tālu metienu bija DĀR sportiste Sanete Viljena.

10.maijā Palameika Japānā notikušajās sacensībās veica 64,07 metrus tālu metienu, tādejādi izpildīdama nākamā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu, kas ir 62 metri.

Savukārt Dimanta līgas sacensībās, kas maija nogalē norisinājās Ņujorkā, latviete ar 62,85 metru tālu raidījumu ierindojās trešajā vietā.

Tikmēr 5000 metru skrējienā sievietēm sacensību līdere etiopiete Genzebe Dibaba vēl pēdējos apļos skrēja pasaules rekorda grafikā, taču finišā uzrādīja laiku 14 minūtes un 15,41 sekunde, kas ir piektais visu laiku labākais rezultāts.

Tāpat jaunu Eiropas rekorda atkārtojumu 100 metru sprintā - 9,86 sekundes - sasniedza francūzis Žimijs Viko, kuru par piecām sekundes simtdaļām atpalika no sacensību uzvarētāja jamaikieša Asafa Pauela.

Eiropas rekords 100 metru sprintā tika sasniegts 2004.gada 22.augustā, kad Atēnas olimpisko spēļu finālā to iespēja portugāļu sprinteris Frensiss Obikvelu, kurš izcīnīja sudraba medaļu.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230