05.09.2013. 20:02

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Piektdien Latvijas izlase savā laukumā 2014. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē spēkosies ar Lietuvu. Paharam, kurš valstsvienības galvenā trenera amatā debitēja 14. augustā, pārbaudes spēlē izbraukumā cīnoties 1:1 ar Igauniju, šī būs pirmā kvalifikācijas ciklu spēle izlases galvgalī. Kādreizējais valstsvienības uzbrucējs Latvijas izlasi pārņēma jūlija vidū no atlūgumu iesniegušā Aleksandra Starkova.

«Sagatavošanās norit labi un puiši ir labā formā. Kādas dienas vajadzēja paskatīties, kādā katrs ir fiziskajā kondīcijā, bet jo tuvāk ir spēle, jo vairāk var redzēt, ka viss ir kārtībā,» preses konferencē šodien izteicās Pahars. «Tagad priekšā grūtākais - nosaukt 11 spēlētājus. Visi cenšas un grib spēlēt. Šobrīd gan vēl nevaru nosaukt sastāvu ne pret Lietuvu, ne Grieķiju

«Lietuvieši vēsturiski ir spēcīga komanda, individuāli spēcīgi futbolisti. Esam veikuši detalizētu analīzi, izpētījuši stiprās un vājās puses, noskatījušies daudzas spēles un izanalizējuši daudzas situācijas un epizodes. Domāju, ka spēku samēri ir līdzīgi. Domājam izmantot dažādas nianses, lai uzvarētu,» piebilda treneris.

Pēc mača pret Lietuvu 10. septembrī Pirejā tiks mēroti spēki pret Grieķiju.

«Tas, ka jāspēlē divas spēles dažās dienās, no spēku rezervju viedokļa nav nekas īpašs, jo Eiropā tā ir normāla prakse, ka divas spēles notiek arī trīs dienās. Komandā šobrīd ir 22 spēlētāji, un mūsu uzdevums šobrīd ir atlasīt spēcīgākos tieši rītdienas spēlei,» pauda Pahars.

«Noskaņojums komandā ir labs, visi ir gatavi rītdienas spēlei. Domāju, ka visi atdos savus spēkus, lai būtu uzvara,» trenerim piebalsoja Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins.

Uz šiem mačiem valstsvienībā izsaukto 22 spēlētāju sarakstā iekļauti trīs vārtsargi, septiņi aizsargi, astoņi pussargi un četri uzbrucēji. Salīdzinot ar valstsvienības kandidātu sarakstu pārbaudes spēlei ar Igauniju, šajā sarakstā nav iekļauti aizsargs Vitālijs Jagodinskis un pussargs Aleksandrs Fertovs, savukārt pirmo reizi Latvijas izlases kandidātu sarakstā iekļauts «Ventspils» vienības aizsargs Oļegs Timofejevs.

Fertovs izlasei šajos mačos nevarēs palīdzēt diskvalifikācijas dēļ, bet Jagodinskis izsaukts palīgos Latvijas U-21 valstsvienībai.

Izlases kandidātu sarakstā ir iepriekš savainotais pussargs Aleksandrs Cauņa, kurš traumas dēļ nepiedalījās spēlē pret Igauniju. Tāpat kandidātu lokā atstāti pieredzējušie vārtsargs Aleksandrs Koļinko un pussargs Juris Laizāns.

Arī šoreiz ārpus kandidātu saraksta palikuši aizsargi Deniss Ivanovs, Oskars Kļava un Pāvels Mihadjuks, pussargi Aleksejs Višņakovs un Oļegs Laizāns, kā arī uzbrucējs Edgars Gauračs.

No kandidātu sarakstā iekļautajiem spēlētājiem bez spēļu prakses izlasē ir vārtsargs Germans Māliņš, kā arī aizsargi Timofejevs un Renārs Rode, bet vēl pieci kandidāti - aizsargi Vitālijs Maksimenko un Vladislavs Gabovs, pussargs Andrejs Kovaļovs, kā arī uzbrucēji Deniss Rakels un Valērijs Šabala - valstsvienībā aizvadījuši mazāk par piecām spēlēm.

Līdz 2014. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra noslēgumam Latvijas izlasei atlikušas četras spēles. Pašlaik komanda ar četriem punktiem sešos mačos G apakšgrupā ieņem piekto vietu sešu komandu konkurencē.

Latvijas izlases kandidātu saraksts spēlēm pret Lietuvu un Grieķiju:

vārtsargi - Andris Vaņins («Sion», Šveice), Germans Māliņš (Borisovas BATE, Baltkrievija), Aleksandrs Koļinko (Kaļiņingradas «Baltika», Krievija);

aizsargi - Kaspars Gorkšs («Reading», Anglija), Vitālijs Maksimenko (Braitonas «Albion», Anglija), Nauris Bulvītis, Renārs Rode, Vladislavs Gabovs, Alans Sineļņikovs (visi - «Skonto»), Oļegs Timofejevs («Ventspils»);

pussargi - Artis Lazdiņš (Glivices «Piast», Polija), Artūrs Zjuzins (Kaļiņingradas «Baltika»), Vladimirs Kamešs (Permas «Amkar», Krievija), Juris Laizāns, Ritvars Rugins (abi - «Skonto»), Jurijs Žigajevs («Ventspils»), Andrejs Kovaļovs (Daugavpils «Daugava»), Aleksandrs Cauņa (Maskavas CSKA, Krievija);

uzbrucēji - Artjoms Rudņevs («Hamburger SV», Vācija), Māris Verpakovskis («Ergotelis», Grieķija), Deniss Rakels (Ļubinas «Zaglebie», Polija), Valērijs Šabala («Skonto»).Tatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties