04.09.2014. 05:13
Pēc Latvijas izlases pārbaudes spēles ar Armēniju (2:0) Sportacentrs.com apmeklēja treneru pēcspēles preses konferenci. Mūsu valstsvienības treneris Marians Pahars, lai gan uzsvēra, ka rezultāts šoreiz nebija svarīgākais, aicināja priecāties par šo uzvaru, jo tās mūsu izlase negūst bieži - kur nu vēl pret tādiem pretiniekiem... Pahars atkal runāja tikai latviski - brīžiem precīzi izteikt savu domu viņam nenācās viegli, bet ne jau tas ir svarīgākais šādos gadījumos...

Marians Pahars, Latvijas izlases galvenais treneris: "Labvakar! Man ir liels prieks par uzvaru. Protams, rezultāts šodien nebija galvenais - to teicu jau pirms spēles preses konferencē. Bet uzvara paliek uzvara, un visi zina, ka Armēnija ieņem 35.vietu FIFA tabulā. Tas nozīmē, ka varam apspēlēt lielas komandas, un tas nozīmē, ka varam cīnīties par [augstām] vietām. Protams, ir daudz kļūdu, protams, man nepatika 2.puslaiks. Toties mēs pamēģinājām divas dažādas taktikas, dažādas shēmas. Tas bija plānā. Veicot sešas maiņas, spēle, protams, vairs nebija laba. Nu ko, gatavojamies Kazahstānai! Šī bija tikai pārbaudes spēle, un šīs dienas rezultāts neko nenozīmē. Tomēr man ir prieks par mūsu faniem, par labām emocijām. 3-4 dienas pirms mača ar Kazahstānu mums būs pozitīvas emocijas, un mēs labi sagatavosimies."

Vai shēmas mainījāt ar nolūku izmēģināt dažādus variantus, vai tāpēc, lai mazliet aizmālētu acis kazahiem?"Nē, par to [kazahu mulsināšanu - aut.] nedomājām, mums nepieciešams pamēģināt visus spēlētājus, mēs šādās spēlēs varam izmēģināt divas shēmas. Tagad mēs bieži spēlējam 3-5-2 vai 5-2-3, nezinu, 3-4-3. Man nav vajadzīgas 4-5 dažādas taktikas - tikai divas vai trīs. Tagad mēs tās abas pamēģinājām."

Kā labāk - ar Rudņevu vai bez Rudņeva [delfi.lv jautājums - aut.]?"Dīvains jautājums... Ļoti."

Kura shēma labāka [delfi.lv jautājums - aut.]?"Šeit es labāk krieviski atbildētu [ar ironiju - aut.]. 2.puslaiks man nepatika, 1.puslaiks bija labāks. Protams, bija daudz kļūdu, protams, bija daudz iespēju viņiem, bet tās nebija kaut kādas taktikas kļūdas - tās vienkārši bija individuālas kļūdas, un [šādu kļūdu izskaušanā - aut.] mēs varam ātrāk atrast risinājumus."

2.puslaiks jums nepatika shēmas dēļ vai iemesls bija cits?"Nē, nē, nē! Man shēma, taktika patika, bet bija daudz kļūdu. Mēs nespēlējām futbolu - tā bija problēma. Kļūdu gan nebija daudz, jo shēma strādāja ļoti labi. Kad mēs atņēmām bumbas, tad pirmajā piespēlē, pirmajās ieskriešanās bija kļūdas. Tāpēc saku, ka nespēlējām futbolu."

Vai šī spēle sniedza jaunu informāciju par spēlētājiem, par iespējamo sākumsastāvu Kazahstānā, vai arī viss palika savās vietās?"Labs jautājums, bet varbūt šodien par agru par to runāt, tāpēc, ka man jāapskatās video, jārunā ar spēlētājiem. Tas, ko varu pateikt tagad, man būtiski paslavēt spēlētājus. Jā, bija kļūdas, bet tas ir labi, jo ir pie kā piestrādāt."

Kāda ir situācija pēc spēles - visi vairāk vai mazāk ir veseli un papildus kandidāti netiks izsaukti?"Domāju, mums citus spēlētājus nevajag tāpēc, ka visi ir veseli, tāpēc, ka visi ir labā fiziskā formā. Viņi pierādīja, ka nekādas izmaiņas nav vajadzīgas."

Sarunās ar spēlētājiem uzsvaru liksiet uz kritisku piezīmju izteikšanu par kļūdām vai uz slavēšanu par uzvaru?"Ziniet, mēs spēlējām mājās un uzvarējām - tas ir ļoti labi! Ja mēs nesvinam uzvaras, tad tas ir nepareizi. Jā, mums nav daudz uzvaru - vienalga, mājās vai viesos. Tāpēc par katru uzvaru mums, protams, ir liels prieks. Es nevaru šodien pateikt spēlētājam: "Mēs nespēlējām labi, davai [no zāles: "Piemērojam sankcijas!" - aut.], jā, kaut ko tādu. Šodien viss ir tikai pozitīvi. Rīt būs darbs, rīt būs runāšana ar spēlētājiem. Es šodien nedomāju par rezultātu, taču tas ir labs. Visi piekrītat? [zālē visi piekrīt - aut.] Protams, labs. Bet... varēja būt arī 2:4. Tad mēs runātu par citu situāciju. Liels paldies visiem, mums daudz kas jāizdara pirms spēles ar Kazahstānu."Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties