23.05.2014. 16:27

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Baltijas Kausa izcīņa nacionālajām izlasēm tiek uzskatīta par vecāko starptautisko futbola turnīru Eiropā. Atbilstoši vēstures liecībām pirmajā turnīrā 1928. gadā triumfēja Latvijas izlase. Agrāk šāds turnīrs tika rīkots katru gadu, bet šobrīd Baltijas kauss notiek reizi divos gados Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā. Pirms diviem gadiem Igaunijā kausu izcīnīja Latvijas valstsvienība.

Šogad Baltijas kausa izcīņas pusfināla spēlēs 29. maijā Ventspilī tiksies Somija un Lietuva, bet Liepājā - Latvija un Igaunija. Pēc tam 31. maijā Ventspilī risināsies spēle par trešo vietu, bet Liepājā notiks fināls.

«Visi gaida pirmo izlases spēli pēc ilga pārtraukuma. Šis ir nopietns un svarīgs turnīrs ne tikai vēsturiskās nozīmes dēļ, bet arī tāpēc, ka spēlējam mājās un šīs būs pēdējās spēles pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas,» šodien preses konferencē teica Pahars. «Aizstāvēt trofeju noteikti būs grūtāk, nekā to iegūt, turklāt šis laikam ir vienīgais turnīrs izlašu līmenī, kurā varam iegūt kausu.»

«Igaunijai ir spēcīga un laba komanda ar jaunu treneri, turklāt spēles pret kaimiņiem vienmēr ir principiālas un interesantas,» Pahars gaida smagus mačus, izceļot sešas «jaunās sejas», kas izlasē redzamas salīdzinājumā ar iepriekšējo maču, kā arī pauda nožēlu par traumētajiem Aleksandru Cauņu, Alanu Siņeļņikovu, Renāru Rodi un Vladislavu Gabovu.

Pahars personīgi ciemojies pie uzbrucēja Artjoma Rudņeva, abiem vienojoties, ka viņš izlasē ir labi zināms un sevi pierādījis, tāpēc šoreiz tiks pārbaudīti citi spēlētāji. Treneris piekrita, ka no pieredzējušajiem spēlētājiem sastāvā gan iekļauti Andris Vaņins un Kaspars Gorkšs, tomēr, piemēram, Gorkšam šīs spēles būs svarīgas, jo viņš pašlaik ir bez kluba un viņam nepieciešams sevi parādīt.

«Sāpīgs jautājums ir par Cauņu, kuram jau ilgstoši neizdodas atsākt treniņus. Vasarā viņam paredzēta rehabilitācija Vācijā, tomēr nav zināms, kā tur veiksies, jo iepriekš šādos gadījumos vienmēr sāpes atgriezušās,» pauda Pahars, uzsverot, ka izlase neizskata kādu citu variantu kā vienīgi to, ka kvalifikācijas cikla ievadā pussargs būs gatavs doties laukumā.

«Pusfināls būs pēdējā spēle izlasē Mārim Verpakovskim, tāpēc darīsim visu, lai tajā sasniegtu rezultātu. Ļoti ceru, ka vietējie Liepājas atbalstītāji kuplā skaitā atnāks paskatīties uz savu leģendu,» stāstīja Pahars, uzsverot, ka Latvijas izlases visu laiku rezultatīvākais futbolists spēlei gatavojas nopietni.

«Sastāvā ir liels Latvijas čempiones «Ventspils» īpatsvars, jo viņi visi šobrīd ir labā formā, tāpēc pelnījuši izsaukumu,» skaidroja treneris. «Tiem, kuri spēlē virslīgā, iespējas iekļūt izlasē ir vienmēr, pierādījums tam ir arī Gints Freimanis, jo viņa godam nopelnītais izsaukums ir liels notikums visam «Jelgavas» klubam un kluba spēlētājiem tā būs motivācija un pierādījums.»

Kaut Polijas čempionāts noslēgsies vien maija beigās, sastāvā iekļauti arī trīs šajā valstī spēlējošie futbolisti. Pahars uzsvēra, ka Lodzas «Widzew» komandu pārstāvošais Aleksejs Višņakovs izlasē būs noteikti. Treneris stāstīja, ka viņa brālis un komandas biedrs Eduards «būs klāt pēc kluba spēles», tomēr «Widzew» pēdējā cīņa ieplānota vien 31. maijā.

Savukārt, runājot par šosezon ļoti rezultatīvi spēlējošo «Liepājas» futbolistu Jāni Ikaunieku, Pahars atzina, ka izsaukums uz izlasi 19 gadu vecumā viņam vēl būtu pāragrs.

Tāpat piektdien prezentēti jaunie «adidas» formastērpi, ar kuriem komanda startēs arī 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kas sāksies rudenī. Tajos izmantotas jaunākās tehnoloģijas komforta veicināšanai, kam piekrīt arī paši spēlētāji. Pirmoreiz federācijai bija iespēja piedalīties formu dizaina veidošanā.

Tāpat LFF paudusi prieku par īsto Latvijas karoga krāsu saglabāšanu formastērpos, jo tādas nekur netiek izmantotas, tāpēc saņemta «adidas» pretimnākšana. Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties