03.07.2015. 17:45
Pērn Vimbldonā karjeras pirmo "Grand Slam" pusfinālu sasniegušie Grigors Dimitrovs un Milošs Raoničs šoreiz nav tikuši līdz otrajai nedēļai, zaudējot jau 3. kārtā.

Grigors Dimitrovs ļoti pārliecinoši ar 3:6, 4:6, 4:6 zaudēja 2007. gada pusfinālistam Rišāram Gaskē. Dimitrovs francūzim zaudējis visus piecus mačus un šodien ne reizi nespēja uzvarēt pretinieka serves geimā.

Bulgāram bija ļoti neveiksmīgs mača sākums, jo viņš jau pirmajā servēšanas reizē tika nobreikots, turklāt pretiniekam ļoti palīdzēja, ļoti nepiemērotā brīdī izceļoties ar dubultkļūdu. Gaskē seta turpinājumā atspēlēja trīs breikbumbas.

Dimitrovs 2. seta sestajā geimā neprata realizēt divas breikbumbas, bet pēc tam nospēlēja ļoti sliktu serves geimu, sevi nostādot 0:40 pozīcijā. Grigors ar "forehand" sitienu atspēlēja pirmo breikbumbu, bet pēc tam nospēlēja pavirši pie tīkla, un Gaskē breiku nodrošināja ar apvedošo sitienu.

Arī pēdējā setā Rišāram pietika ar vienu breiku, kas tika iegūts piektajā geimā. Dimitrovs kārtējo reizi kļūdījās ar "backhand", dodot pretiniekam breika iespēju. Abi tenisisti "backhand" izpilda ar vienu roku. Šajā sacensībā pārliecinoši labāks bija Gaskē. Viņš breikbumbas izspēlē uzsita tieši no neērtās puses, Dimitrovs palaida garām bumbiņu, kas tomēr piezemējās laukumā.

Gaskē mača beigās parūpējās par nelielu drāmu, no 40:0 pārsvara izniekojot trīs mačbumbas. Dimitrovs pēc tam pats atspēlēja vēl vienu, taču tad sekoja divi "backhand" sitieni tīklā, un mačs bija galā ar loģisku francūža uzvaru. Gaskē šonedēļ trīs mačos nav zaudējis ne seta, turklāt nevienā no deviņiem setiem sāncenši Rišāram nav spējuši atņemt vairāk par četriem geimiem.

Savukārt Milošs Raoničs pēc uzvarēta 1. seta piekāpās Nikam Kirjosam – 7:5, 5:7, 6:7(3), 3:6. Zīmīgi, ka abi pērn sacentās ceturtdaļfinālā, un toreiz pēc uzvarēta 1. seta zaudēja Austrālijas tenisists (7:6(4), 2:6, 4:6, 6;7(4)). Kirjoss pirms šodienas mača solīja, ka būs labāk sagatavojies nekā pirms 12 mēnešiem, kad viņš nebija paspējis aptvert uzvaru pār Rafaelu Nadalu un nākamajā mačā zaudēja Raoničam. Kirjoss šodien eisu sacensībā bija pārāks ar 34:18.

Kirjoss 1. seta beigas izgāza pamatīgi – viņam pie rezultāta 5:6 trīs dubultkļūdas! Niks 2. seta sestajā geimā ar eisu atspēlēja breikbumbu, izvairoties no vēl lielākām nepatikšanām. Raoničs devītajā geimā atspēlēja trīs breikbumbas. Kirjoss visas ieguva ar apvedošajiem sitieniem, Milošs visas atspēlēja bez grūtībām, divreiz to izdarot ar "forehand" sitieniem, bet vienreiz ar "volley". Divus geimus vēlāk Kirjoss ieguva kāroto breiku, kad Raoničs palaida garām bumbiņu, kas piezemējās laukuma robežās.

3. setā breiku nebija, bet taibreikā Raoničam startā bija pēc labas uzņemšanas bija 2:0 pārsvars. Kirjoss atbildēja ar sešiem pēc kārtas uzvarētiem punktiem! Raoničam neklausīja serve, bet bez tās viņam daudz ko piedāvāt nav. Kirjoss bieži guva labumu garajās izspēlēs. Tāda pati aina bija arī pēdējā setā, kurā vienīgais breiks notika astotajā geimā. Raoničs breikbumbas izspēlē kļūdījās ar diagonālo "backhand".

Kirjoss par vietu ceturtdaļfinālā sacentīsies ar Gaskē. Abu ceļi Vimbldonā krustojās arī pērn. Kirjoss toreiz 2. kārtas mačā uzvarēja ar rezultātu 3:6, 6:7(4), 6:4, 7:5, 10:8. Kirjoss tajā cīņā atspēlēja deviņas mačbumbas!