01.11.2016. 19:23
Rīgas «Dinamo» komanda šobrīd «Arēnā Rīga» aizvada Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta pēdējo maču pirms novembra pārtraukuma, spēkojoties ar Minskas «Dinamo» vienību. Rezultāts trešajā trešdaļā ir 3:2 viesu labā.

Vārtu guvēji: 1:0 Aleksandrs Materuhins (Klinkhamers, Granjāni) (5:25, vair.), 1:1 Miks Indrašis (Cibuļskis, M.Rēdlihs) (36:11, vair.), 2:1 Māris Bičevskis, 2:2 Robs Klinkhamers (Kostitsins, Elisons) (40:25), 3:2 Sergejs Kosticins (M.Elisons.).

Kaut jau pirmajā nomaiņā Mikam Indrašim bija iespēja atklāt rezultātu un arī pēc tam mājinieki izveidoja vairākus bīstamus momentus, lēnām iespēlējās arī Minskas hokejisti, piektajā minūtē iegūstot savu pirmo vairākumu. To izdevās realizēt jau pēc 55 sekundēm, kad tukšā vārtu stūrī ripu ieraidīja viesu labākais vārtu guvējs Aleksandrs Materuhins.

Turpinājumā pārsvars ilgstoši piederēja Minskas komandai, tomēr allaž sekmīgi vārtos darbojās Jakubs Sedlāčeks, bet reizi rīdziniekus glāba arī vārtu stabs. Tiesa, sešas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām lieliska iespēja bija arī Koltonam Gilīsam, bet viņam jau kritienā neizdevās izcelties. Trešdaļas beigās Rīgas «Dinamo» komandas ceturtais virknējums nopelnīja divus vairākumus, tomēr rezultāts nemainījās un pēc pirmās trešdaļas mājinieki bija iedzinējos ar 0:1.

Otro trešdaļu rīdzinieki iesāka vairākumā un radīja vairākus labus momentus arī pēc tā, tomēr jau trešajā minūtē Guntis Galviņš atstāja mazākumā mājiniekus. Tiesa, tajā labākie momenti bija tieši Rīgas «Dinamo» komandai, jo Vitālijam Pavlovam divreiz izdevās veikt izrāvienus pret Bena Skrivensa cietoksni.

Trešdaļas vidū ceturtais virknējums nopelnīja trešo vairākumu mājiniekiem, tomēr šoreiz tajā pat netika izveidots neviens moments. Tiesa, trešdaļas beigas komandai izvērtās ļoti sekmīgas - 17.minūtē ar precīzu metienu tuvajā stūrī no iemetiena apļa izcēlās Indrašis, bet 20 sekundes pirms trešdaļas beigām Bičevskis pēc Gunta Galviņa piespēles jau izvirzīja mājiniekus vadībā ar 2:1.

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam pret Minskas «Dinamo»

Vārtsargi: #36 Jakub Sedlaček (#98 Jānis Kalniņš);

Aizsargi:  #58 Guntis Galviņš - #27 Oskars Cibuļskis, #18 Georgijs Pujacs - #77 Patriks Malens, #9 Krišjānis Rēdlihs - #14 Jēkabs Rēdlihs, #7 Kristaps Zīle;

Uzbrucēji: #70 Miks Indrašis - #96 Māris Bičcevskis - #19 Miķelis Rēdlihs, #4 Džastins Šags- #81 Koltons Gīliss - #87 Gints Meija,  #89 Roberts Lipsbergs - #24 Pjotrs Ščastļivij - #32 Edgars Kulda, #17 Kaspars Saulietis - #79 Vitālijs Pavlovs - #38 Roberts Lipsbergs.

Rīgas «Dinamo» aizvada savu sliktāko sezonu kopš kluba atjaunošanas, jo tā KHL čempionātā ar 15 punktiem 25 spēlēs ir vājākā turnīra komanda. No Rietumu konferences astotās vietas, kas nodrošina iespēju spēlēt Gagarina kausa izcīņā, rīdzinieki atpaliek jau 25 punktus.

Rīgas «Dinamo» ir piedzīvojuši jau astoņus zaudējumus pēc kārtas, bet šosezon tikusi vien pie četrām uzvarām 25 mačos, piedevām pamatlaikā izdevies uzvarēt tikai divas reizes.

Rīdzinieki piektdien viesos ar 2:3 zaudēja Maskavas apgabala «Vitjaz» komandai, bet vēl pirms tam četrās cīņās pēc kārtas pretinieku pārākumu atzina pēcspēles metienu sērijās.

Turnīrā tabulā Minskas «Dinamo» ar 40 punktiem 24 spēlēs ieņem septīto vietu Rietumu konferencē.

Šosezon abas vienības jau tikās, kad septembra vidū Minskā pagarinājumā ar 2:1 uzvarēja Baltkrievijas klubs.