27.08.2015. 22:37
Šodien Portugālē Eiropas U22 čempionātu ar divām spēlēm uzsāka Latvijas sportisti Vlads Smirnovs un Māris Lancmanis, gūstot vienu uzvaru, bet sieviešu konkurencē Marta Ozoliņa un Alise Lece grupu turnīru noslēdza ar trim uzvarām un pārliecinošu vietu astotdaļfinālā.

Vlads Smirnovs un Māris Lancmanis Eiropas čempionātā izlikti ar 16. numuru un pirmajā mačā spēkojās ar angļiem Pūlu un Betreinu. Spēle izvērtās ļoti sīva un ilga vairāk nekā 40 minūtes, bet tomēr Latvijas pārim izdevās gūt uzvaru divos setos. Pirmajā ar 23:21, otrajā jau nedaudz mierīgāk, proti, ar 21:18.

Otrā spēle Smirnovam un Lancmanim bija pret ar 32. numuru izsētajiem norvēģiem Molu un Berntsenu, taču skandināvi jau pirmajā spēlē pret grupas favorītiem bija pierādījuši savu varēšanu, divos setos zaudējot tikai 25 punktus. Smirnovam un Lancmanim pret viņiem klājās nedaudz labāk, taču tik un tā nācās ciest zaudējumu ar 16:21 un 17:21.

Grupu turnīra pēdējo spēli pret ar pirmo numuru izliktajiem mājiniekiem Maiu un Silvu Latvijas volejbolisti aizvadīs rīt, 14:20 pēc Latvijas laika. Teorētiski iespējams, ka izdosies izkļūt no grupas arī zaudējot šajā mačā. Izslēgšanas spēles pēc tam sekos 29. augustā.

Savukārt sieviešu konkurencē Alise Lece un Marta Ozoliņa turnīru ar divām uzvarām savā apakšgrupā sāka jau vakar un šodien turpināja iesākto, ar 21:16 un 21:15 pārspējot portugālietes Paketi un Vaskesu. Iegūta pārliecinoša pirmā vieta grupā, kas ļauj izlaist izslēgšanas spēļu pirmo kārtu un mierīgi gatavoties astotdaļfinālam, kurš tiks aizvadīts rīt 16:00 pēc Latvijas laika.

Izmantotie resursi:CEV - Confédération Européenne de Volleyball