31.07.2015. 19:41
Latviešu šķēpmetēja Sinta Ozoliņa-Kovala Valmierā notiekošajās Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensībās piektdien izpildīja pasaules čempionāta normatīvu.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Lai gan pirmajos piecos mēģinājumos latvietei nebija pa spēkam šķēpu raidīt tālāk par 60 metriem, tomēr pēdējā mēģinājumā viņa šķēpu meta 61,70 metru tālumā, izpildot pasaules čempionāta normatīvu, kas ir 61 metrs.

Līdz nākamā gada Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvai Latvijas šķēpa metējai pietrūka vien 30 centimetri.

Ar iespēto Ozoliņai-Kovalai arī uzvarētājas gods šķēpa mešanām dāmām.

Otro vietu ar 58,84 metru tālu raidījumu izcīnīja Eiropas junioru vicečempione Anete Kociņa, bet trešā bija 28.pasaules Universiādes sudraba medaļas laureāte Līna Mūze, kuras šķēpu meta 56,48 metru tālumā.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā norisināsies no 5. līdz 13.augustam, un tā normatīvu šķēpmešanā dāmām izpildījusi arī Latvijas rekordiste Madara Palameika.

Kā zināms, 31.augustā un 1.jūlijā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā norisinās 21.Valsts prezidenta balvas izcīņa, kur par prezidenta kausiem sacenšas Baltijas valstu izlašu komandas. Šajā gadā individuālajās disciplīnās piedalīsies pa diviem pārstāvjiem no katras dalībvalsts, turklāt vismaz vienam no viņiem jābūt U-23 vecumā.

Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā norisinās kopš 1995.gada, un pirmajos gados tajā sacentās Latvijas reģioni. Savukārt no 2012.gada vieglatlētikas sacensības notiek starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlašu komandām. Šobrīd tās ir vienas no galvenajām vieglatlētikas sacensībām Baltijā, līdz ar to tā ir lieliska iespēja Valmierā vienlaikus redzēt ne tikai Latvijas labākos vieglatlētus, bet arī Eiropas un pasaules klases atlētus no Igaunijas un Lietuvas. Pagājušajā vasarā uzvarētāja titulu otro reizi trīs gadu laikā ieguva Latvijas izlases komanda.Beach tenis, volejbola laukums Jaunmārupe, Mazcenu aleja 6a, Mārupes n., LV-2166
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties