29.10.2017. 19:47

Rallija noslēdzošajā dienā sportistiem bija jāveic pieci posmi.

Pirms noslēdzošās dienas bija skaidrs, ka, ja Evansu nepiemeklēs neveiksme, tad sportists spēs izcīnīt pirmo uzvaru WRC karjerā, jo viņa pārsvars pār otrajā vietā esošo Ožjē pirms izšķirošās dienas bija 53 sekundes.

Jau noslēdzošās dienas pirmajā posmā Tjerī Noivils (''Hyundai i20 Coupe WRC'') apsteidza Ožjē un izvirzījās otrajā vietā. Turpinājumā starp vadošajiem braucējiem norisinājās sīvas cīņas, jo otro no sestās vietas šķīra tikai 13 sekundes.

Pirms noslēdzošā posma noskaidrojās, ka, ja Ožjē finišēs trešais un Power Stage posmā izcīnīs vismaz vienu punktu, tad viņš kļūs par čempionu. Ožjē palīdzēt devās Tanaks, kurš Power Stage ātrumposmā pirms finiša samazināja ātrumu, lai tādējādi neiesaistītos cīņā par papildus punktiem, tādējādi dodot Ožjē lielāku iespēju izcīnīt vismaz punktu (Ožjē bija jāfinišē Top 5).

Noslēdzošajā posmā ātrākais bija Noivils, kamēr Ožjē bija ceturtais, tiekot pie diviem punktiem un izcīnot trešo vietu absolūtajā ieskaitē. Tas francūzim, kurš pēc finiša izplūda asarās, ļāva posmu pirms sezonas beigām izcīnīt savu piekto čempiona titulu pēc kārtas. Otrais šajā rallijā palika Noivils, bet savu pirmo uzvaru WRC varēja svinēt Evans.

Jāpiebilst, ka M-Sport komanda šajā rallijā izcīnīja sev ražotāju kausu.

WRC2 klasē šajā rallijā pārliecinoši labākais bija zviedrs un WRC2 čempions Pontus Tīdemans (''Škoda Fabia R5''), kurš par nepilnām divām minūtēm apsteidza francūzi Eriku Kamillī (''Ford Fiesta R5''). 12.vietu izcīnīja latviešu SRT komandas braucējs Rauls Jēts (''Škoda Fabia R5''), bet Kalle Rovanpera (''Ford Fiesta R5''), neskatoties uz problēmām pirmajā dienā, kas viņam lika izstāties, savā debijā WRC izcīnīja 15.vietu. Jāpiebilst, ka noslēdzošajā posmā Kalle finišēja trešajā vietā, klases uzvarētājam zaudējot 0,5 sekundes.

Sezonas noslēdzošais posms no 16.-19.novembrim notiks Austrālijā.