08.01.2014. 18:35
Nacionālās hokeja līgas kluba Vašingtonas "Capitals" kapteinis Aleksandrs Ovečkins sacīja, ka pagaidām nevēlas pārāk aizrauties ar domām par Soču olimpiskajām spēlēm un radīt pašam sev papildus spiedienu. Tāpat Ovečkins atzina, ka nevienam Krievijas izlasē ar piedalīšanos spēlēs nebūs gana - Krievijas mērķis ir tikai un vienīgi zelts.

"Katru dienu tās kļūst tuvākas," par gaidāmo olimpiādi sacīja Aleksandrs Ovečkins. "Visi draugi zvana un prasa, kas notiek, kurš iekļūs komandā. Esmu ļoti patīkami satraukts. Esmu ļoti priecīgs, ka esmu sastāvā un ka varēšu pārstāvēt savu valsti olimpiskajās spēlēs."

Tuvojoties olimpisko spēļu turnīram, tikpat strauji pieaugs arī spiediens. "Nedomāju par to," teica Ovečkins. "Nevēlos tagad radīt sev papildus spiedienu. Drīzumā es, komanda un treneru korpuss izjutīsim visa veida spiedienu, taču tagad par to nedomāju. Bet to ir grūti izdarīt, jo katru reizi internetā visas ziņas, kurām uzduros, ir par olimpiskajām spēlēm un tamlīdzīgām tēmām. Fani un mediji – visi vēlas vairāk informācijas par komandu un sastāviem."

Runājot par treneru izvēlēto sastāvu, Ovečkins bija pārsteigts par diviem neizraudzītajiem spēlētājiem – Dalasas "Stars" aizsargu Sergeju Gončaru un Karolīnas "Hurricanes" uzbrucēju un paša bijušo komandas biedru Aleksandru Sjominu. "Sjomins ir mans tuvākais draugs, un man ir viņa žēl par to, ka neiekļuva komandā. Bet tāds ir treneru lēmums, un tur neko nevar darīt."

Krievijas izlasei vēl nav noteikts kapteinis, taču viens no galvenajiem favorītiem ir tieši Ovečkins: "Tas man būs liels gods, ja tikšu izvēlēts par kapteini. Nesaku, ka vēlos vai nevēlos būt par kapteini – tas ir trenera vai komandas lēmums. Esmu pārliecināts, ka, ierodoties Sočos, sapulcēs runāsim par to un treneri paziņos, kurš būs kapteinis un kurš ne. Ja būšu, tad tas man būs ļoti labi. Nevēlos nevienu piespiest un teikt, ka vai nu būšu kapteinis, vai nespēlēšu."

"Kopš es un jebkurš cits pašreizējā komandā bijām mazi bērni, mūsu sapnis bija spēlēt olimpiskajās spēlēs," sacīja Ovečkins. "Jo īpaši tas, ka mums būs iespēja pārstāvēt savu valsti Sočos, ir neticami. Nedomāju, ka kāds teiks, ka viņu misija jau ir pabeigta, tikai tiekot uz olimpiskajām spēlēm. Mūsu misija ir izcīnīt zelta medaļas un spēlēt labāko hokeju, kādu varam."

Izmantotie resursi:NHL.com - The National Hockey LeagueBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties