28.01.2016. 09:30
Neviena šonakt aizvadītā Nacionālā hokeja līgas spēle nenoslēdzās ar vairāk nekā vienu vārtu starpību, savukārt krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins apstiprinājis, ka ilgstošas mikrotraumas dēļ izlaidīs Visu zvaigžņu spēli.

Ar jauno krievu vārtsargu Andreju Vasiļevski vārtos „Lightning” savā laukumā izvirzījās vadībā jau piektajā minūtē, kad savus sezonas 21. vārtus guva Stīvens Stemkoss. Izrādījās, ka tie tā arī palika vienīgie vārti šajā spēlē, jo Vasiļevskis atvairīja visus 30 „Maple Leafs” metienus, bet Džonatans Berņē tika galā ar 28 no 29 „Lightning” metieniem. Tampabeja nu uzvarējusi astoņas no pēdējām desmit spēlēm, kamēr Toronto palaidusi garām iespēju apsteigt Bufalo un pakāpties uz priekšpēdējo vietu Atlantijas okeāna divīzijā.

„Avalanche” pēc pirmā perioda Losandželosā atradās iedzinējos 0:2 pret „Kings”, taču spēja atspēlēties un svinēja uzvaru 4:3, kurā izšķirošos vārtus guva Neitans Makinons 51. minūtē. Ar diviem vārtiem izcēlās Gabriels Landeskūgs. Ceturto uzvaru pēc kārtas tikmēr guvusi „Predators”, viesos ar 2:1 pieveicot „Flames”.

Filadelfija saspringtā mačā ar 4:3 papildlaikā pieveica „Capitals”, pārtraucot savu trīs zaudējumu sēriju (pamatlaikā „Flyers” nav uzvarējusi jau sešos mačos pēc kārtas). Ar diviem vārtiem, ieskaitot uzvaru nesošos, izcēlās Jakubs Vorāčeks, bet Vašingtonas sastāvā divas ripas pretinieku vārtos iemeta Austrijā dzimušais Zviedrijas hokejists Andrē Burakovskis. 20 gadus vecais uzbrucējs savā debijas sezonā NHL izcēlies ar 19 punktiem (7+12) 44 spēlēs.

Pēc šī mača tika apstiprināts, ka nedēļas nogalē paredzēto Visu zvaigžņu spēli izlaidīs „Capitals” līderis Aleksandrs Ovečkins. Pret „Flyers” viņš atzīmējās ar pozitīvu lietderības koeficientu plus viens, taču paziņoja, ka jau ilgāku laiku viņu nomoka neliela trauma un viņš Zvaigžņu spēles pārtraukumu veltīs tās izārstēšanai.

„Ļoti vēlējos piedalīties Zvaigžņu spēlē, tā ir skaista iespēja un liels gods,” norādīja Ovečkins. „Taču neesmu pilnībā vesels jau vairākus mēnešus. Gan es, gan treneri esam par to, lai tagad paņemtu pārtraukumu un labāk sagatavotos sezonas otrajai pusei.”

Šosezon 46 spēlēs 28 vārtus guvušais Ovečkins Zvaigžņu spēlē iekļuva pēc līdzjutēju balsojuma un viņam bija paredzēta Metropoles divīzijas kapteiņa loma. Saskaņā ar NHL noteikumiem, Zvaigžņu spēles izlaišana nozīmē arī nākamās regulārās sezonas spēles izlaišanu.