15.05.2015. 15:00
Šīs sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) labākais vārtu guvējs Aleksandrs Ovečkins piektdien rīta pusē ieradās Prāgā, lai pievienotos Krievijas hokeja izlasei pasaules čempionātā, vēsta Krievijas mediji.

Ovečkins Čehijas galvaspilsētā ielidoja ātrāk nekā pati komanda, kura ceturtdien vakarā Ostravā izcīnīja uzvaru ceturtdaļfinālā ar 5:3 pret Zviedriju, nodrošinot iekļūšanu četru labāko komandu skaitā.

Pusfinālā Krievijas izlase sestdien tiksies ar ASV, kurai grupu kārtā zaudēja ar 2:4.

Ovečkins pēc tam, kad viņa pārstāvētā Vašingtonas «Capitals» izstājās no Stenlija kausa izcīņas, otrajā kārtā sērijā ar 3:4 zaudējot Ņujorkas «Rangers», pats zvanīja izlases galvenajam trenerim Oļegam Znarokam un apstiprināja gatavību palīdzēt valstsvienībai izšķirošajās čempionāta spēlēs. Savukārt Znaroks vēl iepriekš bija paudis gatavību pēdējo brīvo vietu izlases pieteikumā taupīt gadījumam, ja Ovečkins būs brīvs no pienākumiem NHL.

Ovečkins šosezon NHL regulārajā čempionātā guva 54 vārtus, kas bija labākais rādītājs visā līgā.

Pērn Ovečkins bija Krievijas izlases kapteinis, izcīnot pasaules čempiona zelta medaļas Minskā notikušajā turnīrā.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase šogad PČ ieguva 13.vietu, kas ir atkārtots sliktākais rezultāts. Valstsvienība čempionātu sāka ar trīs zaudējumiem - 1:6 pret Kanādu, 2:4 pret Čehiju un 1:8 pret Zviedriju, turpinājumā ar 2:1 papildlaikā izdevās uzveikt Šveici, ar 2:1 tika atzīts Vācijas hokejistu pārākums, kam sekoja uzvara ar 2:1 pagarinājumā pret Austriju un ar 2:3 zaudējums pēcspēles metienos pret Franciju.

Latvijas Hokeja federācijas valde izlasei bija izvirzījusi minimālo uzdevumu - izcīnīt vismaz 10.vietu, bet komandai bija jātiecas arī pēc maksimālā - iekļūšanas ceturtdaļfinālā.