12.01.2017. 08:26

Aleksandrs Ovečkins spēles rezultātu atklāja 35. sekundē. Saņēmis piespēli no Niklasa Bekstrema, viņš kopā ar zviedru aizskrēja pretuzbrukumā divi pret vienu, atbrīvojās no aizsarga un izvirzīja Vašingtonas "Capitals" vadībā. Komandas kapteinis kļuva par 84. spēlētāju Nacionālās hokeja līgas vēsturē, kurš savācis 1000 rezultativitātes punktus, bet Ovečkins ir vienīgais, kurš laukumā devies tikai 21. gadsimtā.

"Pirms spēles aizdomājos par to. Visi ir ieradušies, būtu patīkami 1000 punktus sasniegt tieši mājās," sacīja Ovečkins. "Priecājos, ka tā notika. Liels notikums gan organizācijai, gan man, gan līdzjutējiem." 29. minūtē Ovečkins, pateicoties raķetei no kreisā iemetiena apļa, realizēja vairākumu, dubultojot Vašingtonas "Capitals" pārsvaru – 2:0.

Noslēdzošajā trešdaļā laukuma saimnieki trīs reizes palielināja pārsvaru, tomēr Pitsburgas "Penguins" centās turēties līdzi. Jevgeņijs Malkins realizēja vairākumu no labās malas ar metienu bez piespēles apturēšanas (1:3), kamēr Patriks Hornkvists kombināciju pēc Sidnija Krosbija piespēles pabeidza ar metienu tukšos vārtos (2:4).

Tomēr pēdējais vārds piederēja laukuma saimniekiem, dānim Larsam Eleram izceļoties 18 sekundes līdz noslēgumam. Tādējādi Vašingtonas "Capitals" jubilejas mačā svinēja panākumu ar 5:3, un komandai tā bija septītā uzvara pēc kārtas.

Patīkamu uzvaru izcīnīja vēl viena Austrumu konferences līdere Monreālas "Canadiens", kas viesos ar 7:3 pieveica bez pirmās maiņas uzbrucēja Patrika Laines (smadzeņu satricinājums) palikušo Vinipegas "Jets". Laika posmā no 15. līdz 25. minūtei viesiem izdevās gūt trīs vārtus pēc kārtas un no 2:2 panākt 5:2.

Piektos vārtus komandai un savus otros spēlē iemeta Filips Dano, kurš saņēma ripu aiz saviem vārtiem, ieskrējās un tika garām visiem pretiniekiem, solo reidu pāri visam laukumam noslēdzot ar rezultatīvu metienu. Iepriekšējos vārtus viņš guva mača 57. sekundē.

Pie panākuma tika vēl viena Kanādas komanda Kalgari "Flames", kas savā laukumā ar 3:2 pieveica Sanhosē "Sharks", un izšķirošos vārtus aizsargs Dagijs Hamiltons iemeta tikai divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika noslēgumam. Mājinieki neizmantoja pirmo iespēju, bet izcīnīja atlēkušo ripu, kas ātri tika nogādāta līdz zilajai līnijai. Sekoja Hamiltona plaukstas metiens no labās malas, kas izspraucās cauri burzmai un atnesa divus punktus.