24.08.2014. 18:05
Latvijas pilsētās Rīgā, Liepājā un Ogrē turpinās Eiropas U16 čempionāts basketbolā puišiem. Otro posmu ar uzvarām attiecīgi E un F grupā sāka Serbijas un Vācijas basketbolisti. Tikmēr G grupā, kur komandas cīnās par vietas saglabāšanu A divīzijā, pie pirmā panākuma tikusi Somijas izlase.

Ogrē čempionāta otrā posma ievadā tikās Serbijas un Horvātijas U16 izlases. Horvāti izcīnīja tiesības turpināt cīņu E grupā vien noslēdzošajā mačā pret Grieķiju, kamēr Serbija uzvarēja visās trīs spēlēs. Tiesa, pirmajā ceturtdaļā viņi nespēja parādīt savu favorītes statusu, nonākot iedzinējos ar 3:11. Serbijas basketbolistiem izdevās lauzt cīņas gaitu un pirmo ceturtdaļu noslēgt savā labā (22:17). Pēc līdzīgas cīņas otrajā ceturtdaļā pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 36:31 Serbijas labā.

Trešajā ceturtdaļā pārsvarā vadībā turējās serbi, bet viņu pārsvars nebija īpaši liels. Ceturtā ceturtdaļa sākās ar rezultātu 54:52, izšķirošajās 10 minūtēs Serbijas jaunajiem basketbolistiem nodrošinot sev panākumu ar rezultātu 68:61 un turpinot čempionātu bez zaudējumiem. Uzvarētāju labā 16 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Aleksandars Aranitovičs, bet pa 13 punktiem Bojana Nesiča un Aleksa Radanova kontā. Horvātijas izlasē ar 14 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kresimirs Ļubičičs.

6. Lietuva 0-2 141:174 2

Liepājā čempionāta otro posmu ievadīja spēle starp Vācijas un Spānijas valstsvienībām. Pirmajā ceturtdaļā laukumā dominēja Vācijas jaunie basketbolisti, bet, pateicoties lieliskai metienu precizitātei no distances (3pts 4/6), spāņi rezultātā spēja turēt līdzi pretiniekam, pirmo desmitminūti noslēdzot ar divu punktu deficītu (18:20). Vācieši centās pēc iespējas vairāk izmantot savu auguma pārsvaru. Spāņi īsti nespēja atrast ieročus uzbrukumā, kas pie rezultāta 19:27 lika ņemt minūtes pārtraukumu. Divas minūtes līdz puslaika beigām tāds jau bija jāņem Vācijas izlasei, jo spāņiem bija izdevies trāpīt trīs tālmetienus, samazinot rezultāta starpību līdz trīs punktiem. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 34:31 Vācijas labā.

Otro puslaiku ar diviem precīziem tālmetieniem sāka Kostja Mušidi, palielinot vāciešu pārsvaru. Spānijas basketbolisti vāji cīnījās par atlēkušajām bumbām, kas atmaksājās rezultātā. Spēle bija ātra un dinamiska, kurā labāk jutās vācieši, palielinot rezultāta starpību līdz 10 punktiem (52:42). Ceturtdaļas otrajā pusē spāņi ar milzīgu cīņassparu prata lauzt spēles gaitu, bet neveiksmes pēdējā minūtē ļāva Vācijai saglabāt septiņu punktu pārsvaru (58:51). Ceturtās ceturtdaļas ievadā Vācijas izlasei izdevās izšķirt šīs spēles likteni. Rezultāta starpība pieauga līdz 14 punktiem, kuru spāņi nespēja atspēlēt. Vācijas basketbolisti varēja svinēt pelnītu uzvaru ar rezultātu 82:68.

Vācijas komandā rezultatīvākais ar 29 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kostja Mušidi, bet 15 punkti un 15 atlēkušās bumbas Aizaka Hartenštaina kontā. Vēl 15 punktus guva Lars Lāgerpušs. Spānijas U16 izlases labā 25 puntkus guva Pols Figueras, bet attiecīgi 18 un 15 punkti Erika Martineza un Maksima Estebana kontā.

1. Vācija 2-1 213:198 5
2. Francija 2-0 149:100 4
3. Itālija 2-0 137:94 4
4. Krievija 1-1 117:133 3
5. Spānija 0-3 188:233 3
6. Polija 0-2 101:151 2

Šajā grupā četras komandas cīnījās par vietas saglabāšanu A divīzijā. Pēc viena apļa turnīra šīm vienībām pievienosies pa divām vājākajām komandām no E un F grupas. Pirmo spēli Rīgā aizvadīja Somijas un Ukrainas komandas. Mačam ritot kā pa viļņiem, tā liktenis izšķīrās ceturtajā ceturtdaļā, kurā somiem izdevās nosargāt nelielu pārsvaru un izcīnīt panākumu ar rezultātu 71:67. Somijas izlases līderis Edons Makhuni guva 22 punktus un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles partneriem. Ukrainas U16 izlasē ar 16 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Danils Ovčarenko.

1. Somija 1-0 71:67 2
2. Ukraina 0-1 67:71 1
3. Grieķija 0-0 0:0 0
4. Dānija 0-0 0:0 0

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009