27.02.2015. 15:15
Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko piektdien jau otro nedēļu pēc kārtas sasniedza ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību pusfinālu, šoreiz to paveicot Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā.Kvalifikāciju pārvarējusī Ostapenko, kura...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Kvalifikāciju pārvarējusī Ostapenko, kura šonedēļ WTA rangā pakāpusies jau uz 239.vietu, kas ir augstākā viņas karjerā, ceturtdaļfināla mačā ar 6-7 (5:7), 6-1, 6-4 pārspēja talantīgo Ivanu Joroviču, kura pasaules rangā atrodama 308.pozīcijā.

Pagājušā gada Latvijas sporta uzlecošajai zvaigznei šis mēnesis izvērties sekmīgs. Sākotnēji viņai bija ļoti nozīmīga loma Latvijas izlasē, palīdzot tai saglabāt vietu Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet pagājušajā nedēļā aizkļuva līdz Šveicē notikušā Kroiclingenas ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību pusfinālam, tik tālu šādas raudzes turnīrā tiekot pirmoreiz karjerā. Tieši februārī 17 gadus vecā sportiste pirmoreiz kļuva par Latvijas vadošo tenisisti, balstoties uz pasaules rangu, bet šonedēļ pēc sekmīgā starta Kroiclingenas turnīrā nostiprinājusi savu pozīciju.

Kā ziņots, pirms tam Ostapenko Sanktpēterburgas sacensībās izcīnīja trīs uzvaras kvalifikācijā, savukārt pamatturnīra pirmās kārtas mačā pārspēja Baltkrievijas pārstāvi Olgu Govorcovu, kura WTA rangā šobrīd atrodama augstajā 141.vietā, bet turnīrā izlikta ar septīto numuru. Govorcova no cīņas izstājās, kad Ostapenko atradās vadībā ar rezultātu 6-2, 5-1. Savas karjeras augstāko vietu pasaules rangā Govorcova sasniedza 2008.gadā, kad WTA rangā pakāpās līdz 35.vietai.

Savukārt ceturtdien Ostapenko otrās kārtas mačā ar 6-1, 6-3 pieveica Akgulu Amanmuradovu no Uzbekistānas, kura 2008.gadā WTA rangā bija pakāpusies pat līdz 50.pozīcijai, bet pašlaik atrodama 200.vietā.

Kvalifikācijas un pamatturnīra pusfināla sasniegšana Latvijas tenisistei devusi jau 34 WTA ranga punktus.

Neveiksmi Latvijas pārstāve ceturtdien piedzīvojusi dubultspēļu turnīrā. Sacensību otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā viņa pārī ar krievieti Margaritu Lazarevu ar 5-7, 5-7 piekāpās krievietēm Margaritai Gasparjanai un Aļonai Tarasovai.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 15 WTA dubultspēļu ranga punktus.

Latvijas un Krievijas duets otrdien aizvadītajā pirmajā mačā ar 7-6 (7:4), 7-6 (7:3) pieveica Sindiju Burgeru no Nīderlandes un Uzbekistānas tenisisti Sabīnu Šaripovu.MS GYM, SIA Jaunā 16, Jēkabpils, LV-5201
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties