09.06.2016. 09:00
Aļona Ostapenko (WTA 39.) šodien Hertogenbošas WTA "International" sērijas turnīra 2. kārtā tiksies ar Ukrainas tenisisti Katerinu Kozlovu (WTA 104.). Mača sākums ap plkst. 15:00.

Ostapenko pirmās uzvaras gūšanai šosezon uz zālāja bija nepieciešamas tikai 48 minūtes – tik ātri ar 6:1, 6:0 aizvakar tika sagrauta serbiete Jovana Jakšiča. Aļonai vienīgajā zaudētajā geimā bija breikbumba, kas 1. seta sestajā geimā bija setbumbas vērtībā.

Ostapenko otrajai pretiniecei Kozlovai uz zālāja seguma ir neliela pieredze. Neskaitot kvalifikācijas mačus 2013. un 2014. gadā Vimbldonā, kā arī pirms diviem gadiem priekšsacīkstes ITF sērijas turnīrā Notingemā, viņai šodien būs tikai ceturtais pamatturnīru mačs – otrais WTA līmenī, tikpat arī ITF sacensībās. Ukrainas tenisiste aizvakar 1. kārtā ar 7:6(3), 3:2 pieveica Juhannu Lāšoni, kura cīņu nevarēja pabeigt kājas savainojuma dēļ.

Aļona ar trīs gadus vecāko Kozlovu ir vienreiz tikusies un viņai 2014. gada maijā ar 6:3, 1:6, 2:6 zaudēja ITF 25 000 sērijas turnīrā Itālijā. Mačs notika uz māla seguma. Ostapenko toreiz rangā atradās tikai 507. vietā. Aļonai tajā spēlē pēdējā seta sākumā bija breika pārsvars, no 2:1 vairs neuzvarot nevienā geimā.

Kozlovas stiprā puse ir spēle aizsardzībā, spējot piespiest pretinieces kļūdīties un pašai gūstot panākumus pacietīgā tenisā. Lēnāks segums viņai dod labākas izredzes mačos pret agresīvām spēlētājām. Uz zālāja ir citādāks, ātrāks teniss, tāpēc Ostapenko, kurai ir spēcīgāks uzbrukums, šodien ir pamatotas cerības uz panākumu.